Руският президент даде нов повод за съществуването на Алианса, отбеляза Дейвид Петреъс
Управлението на руския президент Владимир Путин е подарък за НАТО. Това заяви ексдиректора на ЦРУ Дейвид Петреъс, предаде РИА Новости. Човекът, който бе начело на американската служба за сигурност от 2011 до 2012 г., говори на фопум в Индия.
"Откакто в Русия на власт дойде Путин (2000 г.), Северноатлантическият пакт получи пов повод за съществувание", допълни той. "Благодарение на руския държавен глава позициите на НАТО в Европа се засилиха. САЩ в тясно сътрудничество с Алианса може заедно да променят геополитическата обстановка в света", посочи още ексшефът на ЦРУ.
Думите на Петреъс бяха посрещнати остро от руски депутат. "Изказването на бивш началник на сериозна институция, въпреки че е частно лице, е чиста проба провокация", каза шефът на комисията по отбрана в Държавната дума (долната камара на парламента в Москва) Владимир Шаманов.
Петреъс бе назначен начело на ЦРУ от предишния президент на САЩ Барак Обама. Той хвърли оставка заради твърдения заради извънбрачна връзка.
Още от Свят
Путин нахъсва руснаците: Западът жертва Украйна в брутална война срещу Русия
Пред конгреса на „Единна Русия“ руският президент обяви, че Киев бяга по цялата линия на фронта и затова прибягва до саботажи, докато Москва има ресурси да устои на всеки натиск
Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС
Конфликтът отразява колко много се е променила полската дискусия за Украйна, отбелязва Financial Times
„Ключът към ключалката“: Риженко предсказа какво ще се случи с Кинбърнската коса
Бившият капитан обяснява защо е толкова важно косата да бъде отново под украински контрол