27 Август, 2026

Бивш царски депутат е задържан за съпричастност към опасния саботаж на метрото

Бивш царски депутат е задържан за съпричастност към опасния саботаж на метрото
Минчо Спасов

Близкият до Татяна Дончева Минчо Спасов е засечен от камерите

Бившият депутат от НДСВ Минчо Спасов е задържан от полицията за съпричастност към спирането на метрото по-рано днес, съобщава Нова телевизия.

Близкият до Татяна Дончева бивш депутат от НДСВ е един от извършителите на опасния саботаж в столичното метро. Това е установила проверка на записите на метростанцията, където в понеделник по обяд три лица спряха електричеството и поставиха в риск стотици пътници на столичния метрополитен.

Спасов, който в момента е адвокат, е отведен в полицията за изясняване на закононарушението.

Днес по обяд трима мъже натиснаха бутона за безопасност, какъвто има на всяка станция на метрото. Те са били в метростанцията при Софийския университет. След натискането на бутона за няколко минути напрежението, подавано по линията е спряло за няколко минути, разкри шефът на столичния "Метрополитен" ЕАД проф. Стоян Братоев.

Записът от камерите, заснели инцидента, е предаден на полицията. Двама от мъжете били на около 20 години, а другият - по-възрастен. Те са успели да избягат, след като са натиснали бутона за безопасност.
Сподели:
Номинираха  проф. Веселин Вучков, акад. Иван Русчев и проф. Екатерина Салкова за членове на ВСС

Номинираха проф. Веселин Вучков, акад. Иван Русчев и проф. Екатерина Салкова за членове на ВСС

Според правилата за избор на членове на ВСС от парламентарната квота от 1 до 21 август всяко физическо или юридическо лице, институция или организация, може да предложи кандидатури на депутатите

Велислав Величков: Очаквам битка на три лобита за членове на ВСС от професионалната квота

Велислав Величков: Очаквам битка на три лобита за членове на ВСС от професионалната квота

По думите на депутата от ПП Цацаров, Гешев и Сарафов ще излъчат свои аватари, които ще се конкурират за място във ВСС

Граждански организации предлагат Андрей Янкулов за член на ВСС от квотата на НС

Граждански организации предлагат Андрей Янкулов за член на ВСС от квотата на НС

Магистратът има сериозен практически, управленски и експертен опит в областта на правосъдието, способен да отстоява решения, основани на закона и ясни професионални критерии

Коментари (0)