17 Юни, 2026

Бивш украински президент, отровен от Москва с диоксин: Знам от какво се страхува Путин

Бивш украински президент, отровен от Москва с диоксин: Знам от какво се страхува Путин
Виктор Юшченко

Исках да водя прозападна политика и заради това ми сипаха токсин в храната, заяви Виктор Юшченко

Аз знам от какво се страхува Владимир Путин, каза бившият украински президент Виктор Юшченко за Скайнюз. 

Политикът, който бе начело на източноевропейската страна от 2005 до 2010 г. даде интервю пред британската медия. "Аз знам от какво се бои руският държавен глава. Той се страхува от това светът да не се обедини срещу него, да не го изолира. Когато Путин почувства опасност, той започва да действа. Неговите постъпки са груби и агресивни", посочи още бившият държавен глава на Украйна. 

Според Юшченко отравянето на Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия Скрипал е било планирано в Москва. 

"Вероятно операцията е била съгласувана на най-високо ниво и одобрена от Кремъл. Самият Путин не обича импровизациите", допълни той. 

Украинецът припомни и за това как е бил отровен с диоксин преди 14 около години. "Исках да водя прозападна политика и заради това ми сипаха токсин в храната. Слава Богу, оцелях, но следите все още се виждат по лицето ми", каза той. 

Юшченко посочи, че преди отравянето е нямал белези.
Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)