20 Декември, 2025

Бившият вътрешен министър Иван Демерджиев: Делян Пеевски очевидно управлява МВР"

Бившият вътрешен министър Иван Демерджиев: Делян Пеевски очевидно управлява МВР"

Снимка: ЕПА/БГНЕС

"Ако има безстопанственост, то е реализирана от "министъра на Пеевски", твърди той

 
 Ако прокуратурата искаше да бъде ясна, щеше да ме извика, да чуе моята позицията и да поиска доказателства и документи. Прокуратурата не е ясна и вместо да събере доказателства, създава впечатление не че прилага закона, а че търси медиен ефект.   Това заяви бившият служебен вицепремиер и министър на вътрешните работи Иван Демерджиев пред bTV по повод повдигнатото му обвинение от прокуратурата за безстопанственост в МВР.

Той обясни, че на него изобщо е му е необходим добър адвокат в защитата му. Говорим за едно юридическо несъстоятелно обвинение, защити се Демерджиев от разследването на прокуратурата за корупция в МВР за изграждането на системата за издаване на български лични документи.

Демерджиев отказа да отговаря на бившия министър на вътрешните работи, а сега народен представител от ДПС-Ново начало Калин Стоянов на твърденията му, че "Иван Демерджиев е тичал по коридорите, за да събира подкрепа за изграждането на системата за издаване на български лични документи".

"Няма да коментирам думите на човек, който прави противоречиви неща", подчерта Демерджиев и заяви, че не иска повече да отговаря, както се изрази той "на министъра на Делян Пеевски".

 
Той  допълни, че ако има безстопанственост, то е реализирана от "министъра на Пеевски" .

Според Демерджиев се е създала медийна димка с обвинението за безстопанственост в МВР.
"Делян Пеевски очевидно управлява МВР", смята той и допълни, че лидерът на ДПС-Ново начало има пръст в повдигнатото му обвинение. 
"Не е приятно на Пеевски да му се осветяват връзките с някой хора, но нека прокуратурата да погледне и да види кой събира или събира ли някой процент от тол таксите и не са ли приближени на Иван Мирински. Нека прокуратурата вместо медийни акции, да проверяват за дясната ръка на Пеевски."

Сподели:

Коментари (0)

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Важно за шофьорите: Блокада на границата с Гърция, натоварен трафик към Турция

Заради стачки от гръцка страна при прехода "Кулата" - "Промахон" от 12:00 ч. днес не се пропускат превозни средства и в двете посоки

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

Християн Атанасов: Нека българите съберат повече жълти банкноти в портфейлите си

"Историческият опит сочи, че вероятно ще има известно първоначално недоверие, малко мнителност, но според мен това е стъпка в правилната посока."

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Ивайло Мирчев се размечта за 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Съпредседателят на "Да, България" каза, че представителите на модела Пеевски-Борисов ще получат шамари и юмруци. "Оттук нататък следва най-големия юмрук – юмрукът на протеста, силата на протеста", каза съпредседателят на "Да, България"