24 Юли, 2026

Бившият главен архитект на „Триадица” става зам.-министър в МРРБ

Бившият главен архитект на „Триадица” става зам.-министър в МРРБ
Иван Шишков

Със заповеди на министър-председателя Стефан Янев на длъжността заместник-министър на регионалното развитие и благоустройството са назначени Иван Шишков и Валентин Граматиков.

Иван Шишков е съветник в политическия кабинет на министъра на регионалното развитие и благоустройството от май 2021 г. до настоящия момент. Преди това дълги години е работил в общинската администрация на Община Драгоман и на Столична община, като включително е заемал длъжностите главен архитект на Община Драгоман и главен архитект на столичните райони „Триадица“ и „Банкя“. Завършил е Университета по архитектура, строителство и геодезия в София.

Шишков напусна поста в "Триадица" през февруари тази година заради инцидента, при който токов удар уди 16-годишно момче, стъпило на шахта на булевард “Иван Е. Гешов”. Валентин Граматиков е дългогодишен финансов мениджър на Националния военен университет „Васил Левски“ в гр. Велико Търново. В същото висше учебно заведение е бил и преподавател. Завършил е Военната академия „Георги Стойков Раковски“ в София. Притежава и образователно квалификационна степен „магистър“ по финанси от Великотърновския университет „Св. Св. Кирил и Методий“ – гр. Велико Търново. 
Сподели:
В „Безмер“ посрещат днес американските самолети с гражданско недоволство и политическо напрежение

В „Безмер“ посрещат днес американските самолети с гражданско недоволство и политическо напрежение

Областният управител на Ямбол, Георги Чалъков, увери обществеността, че машините ще се използват единствено за дозареждане с гориво във въздуха и не става въпрос за бойни или ударни самолети, нито за постоянно базиране

Нов шеф в "Кинтекс" - Ангел Найденов оглави Съвета на директорите на държавното дружество?

Нов шеф в "Кинтекс" - Ангел Найденов оглави Съвета на директорите на държавното дружество?

Решението за институционалното назначение е било прието на 7 юли, но към настоящия момент липсва официално съобщение от страна на правителството

Температурите ще паднат до 20 градуса на запад, София - най-студената столица на Балканите

Температурите ще паднат до 20 градуса на запад, София - най-студената столица на Балканите

Отново ще нахлува студен въздух от запад, обявен е жълт код за гръмотевични бури в 10 области

Коментари (0)