Александър Маринов не изключва президентът да инициира нова своя формация
Няма как вече да се избегнат предсрочни избори. Сегашният парламент няма да се възпроизведе в настоящия си вид. Няма да има същите възможности за формиране на управляващо мнозинство, дори до юли да не се появи нов играч. А ако има такъв, става непредсказуемо. Той може да засмуче силен наказателен вот. Това заяви в интервю за Nova News социологът и бивш председател на Стратегическия съвет към президента проф. Александър Маринов.
"Има прецеденти нов проект да запали за отрицателно време настроенията. Пример е "Подемос" в Испания. Тримата партньори направиха "героични" промени в Конституцията, сега кашата е още по-голяма. ГЕРБ имат преимущество от гледна точка на общата си кондиция и природата си - с мощна и стабилна клиентела. ПП-ДБ са в насипно състояние, посочи Маринов.
Според него много важен е въпросът каква ще е избирателната активност. Кои хора ще участват и как ще реагират отчуждените и отвратените.
"Дори партньорите да се разберат сега, този спазъм ще се възпроизведе след месец", посочи Маринов. И допълни, че половината български избиратели са непредставени и затова е възможно президентът да инициира своя формация.
"Цялото представление е кой да изглежда по-виновен. Всички са много отговорни и големи евроатлантици. Има напомпване на отвращение, засилват се емоционалните настроения. Следващите избори ще са едни от най-трудните за изследване в последните 30 години", коментира още Маринов.
Още от България
Психиатърът Веселин Герев: Отглеждат се деца психопати
Според него тийнейджърите от Пловдив, обвинени в убийството на 37-годишния Георги Кузев, най-вероятно са били свидетели на домашно насилие
Ивайло Мирчев: Явно някой много иска да скрие протокола за замразяването на договора с „Боташ“
"Какви точно са тези „подобрени условия“? Какво се случва с натрупаните задължения?"
Искаме от Европа извънредна помощ за животновъдите
„Земеделските производители са изправени пред сериозни предизвикателства – неблагоприятни метеорологични явления, щети по земеделските площи, нестабилност на пазарите и нарастващи производствени разходи“