9 Май, 2026

Благомир Коцев: Българите в Берлин са също на улицата

Благомир Коцев: Българите в Берлин са също на улицата

Снимка: фейсбук

Всеки има дълг към сънародниците си заедно да постигнем по-добро бъдеще за децата си, казва кметът на Варна

Кметът на Варна Благомир Коцев подкрепи протестите във Варна и  цялата страна от Берлин. На страницата си във фейсбук той написа:

"За да кажем, че имаме принос към победата, трябва да сме сигурни, че сме дали нещо от себе си в борбата.
Днес победата е на българите, които обединени в несъгласието си с един модел на управление, са по улиците на всички български градове, но и далеч от родината, където бяха принудени да търсят щастието си.
Намирам се в Берлин по недобър повод.
Тук, в един от най-свободните градове в света, българите също са на улицата. С тях съм, защото борбата е една за всички нас, въпреки личните предизвикателства. И всеки има дълг към сънародниците си заедно да постигнем по-добро бъдеще за децата си.
Варненци днес изпълниха улиците и площадите на морската ни столица, за да изпълнят именно този дълг. Горд съм, че съм един от вас!"

Сподели:

Коментари (0)

Николай Денков: Има поне двама "странни" министри в кабинета на Радев

Николай Денков: Има поне двама "странни" министри в кабинета на Радев

В професионалната биография на правосъдния министър съзирам връзки с Цацаров, който може да завърти кръга и да поиска да прави съдебна реформа, посочи депутатът от ПП

Румен Радев: Кандев остава гл. секретар на МВР, има да свърши още много работа

Румен Радев: Кандев остава гл. секретар на МВР, има да свърши още много работа

Премиерът обяви, че има  сериозен дефицит в бюджета, че са открити „фантастични” договори в редица  министерства и Държавната консолидационна компания

Иво Христов: За стратегията на ПБ ще ви отговоря като кардинал: Всяко нещо с времето си

Иво Христов: За стратегията на ПБ ще ви отговоря като кардинал: Всяко нещо с времето си

По думите на евродепутата всеки трус в управлението на правителството на Радев ще ни върне назад, за реванш на българските олигарси