6 Декември, 2025

Близките на оживелия Руси Русев: Цял живот се занимаваше с йога, 7 часа в ковчега са били фатални за него

Близките на оживелия Руси Русев: Цял живот се занимаваше с йога, 7 часа в ковчега са били фатални за него

Близките на Руси Русев

72-годишният Руси Русев от Сливен, който бе обявен за мъртъв, а след това се събуди в ковчег, продължава да е в тежко състояние в сливенската болница.

Предстои изписването на мъжа, но той не е контактен и за него ще трябва да се полагат специални грижи. Семейството му, което се прибра от чужбина, смята да заведе съдебни дела. Предполагат, че забавянето на адекватната медицинска помощ е влошило драматично състоянието на Руси.

Съпругата и синът на Руси живеят в САЩ. Върнали се спешно в родината, но още не могат да осъзнаят абсурдната ситуация.

„След като получихме обаждане, че баща ми е починал, след няколко часа неговият братовчед от Ямбол каза, че е станало чудо и той се е размърдал. След това го карат в болницата и от тогава е там. Състоянието му не е добро. И според докторите не е добро, не могат да кажат, точно как ще продължи лечението. В момента той има нужда от невролог”, обясни синът Веселин Русев.

„Мърда си лявата ръка, има гримаси, но не е контактен”, каза още той пред Нова телевизия. 

„Това беше страхотен шок за нас. До последно сме разговаряли с него, той беше сравнително добре, пиеше си лекарствата. Той е много подвижен човек. Занимава се с йога почти цял живот. Просто бяхме шокирани не само изненадани”, обяснява съпругата Пенка Русева.

Роднините считат, че тези почти 7 часа, в които Руси е бил обявен за мъртъв и е бил оставен без лекарска намеса, са фатални за настоящото му изключително тежко състояние.

„За мен те са фатални. Не съм убедена, че това е била диабетна кома. В такова състояние всяка една минута е от значение, а това са часове”, смята Пенка Русева.

В момента продължава вътрешна проверка и в спешна помощ по случая. Има образувано производство и в прокуратурата. Семейството е категорично, че ще заведат дело за лекарска грешка. Надяват се Руси да се възстанови.





 
Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото