6 Декември, 2025

Близо 3000 руски войници може да се окажат в капан, ако ВСУ затворят "котела“ на р. Сейм в Курска област

Близо 3000 руски войници може да се окажат в капан, ако ВСУ затворят "котела“ на р. Сейм в Курска област

Това пише военният анализатор на германския вестник BILD Юлиан Рьопке

Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) са напът да затворят "котела“ на река Сейм в Курска област и близо 3000 руски войници може да се окажат в капан в него, пише военният анализатор на германския вестник BILD Юлиан Рьопке, цитиран от УНИАН.

От 16 август украинските войски започнаха да взривяват мостове през река Сейм в северната част на Глушковски район на Курска област. Това може да отсече групировката на руските въоръжени сили, тъй като районът е заобиколен от украинска територия от запад и юг. Русия отговаря, като организира понтонни преходи и въздушен мост и защитава оставащия проход на изток. Ден преди това ВСУ превзеха селата Снагост и Апанасовка. До река Сейм и затварянето на котела им оставаха пет километра.

Според украински данни в котела остават между 2000 и 3000 руски войници. Според експерта по анализ на отворени данни на държавната граница между Руската федерация и Украйна на юг и запад от котела е подготвена за защита. Но за руснаците ще бъде трудно да се защитават, ако ВСУ нападнат от изток. Освен това на запад украинците вече преминаха границата и поеха контрола върху малък участък от руска територия от 15 квадратни километра.

"Сега руснаците имат прост избор: или да се бият и да защитават тази територия, или да се оттеглят. Явно и двата варианта са гибелни за тях. Но трябва да се каже откровено, че тази битка не е решаваща. Защото не знаем колко сила остава на Украйна“, обобщава Рьопке.
Сподели:

Коментари (0)

Задкулисна мрежа позволява на Русия да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Русия да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Без пробив в преговорите между Украйна и САЩ - според Уиткоф напредъкът зависи от Русия

Еманюел Макрон заяви, че на 8 декември ще се срещне в Лондон със Зеленски, британския премиер Киър Стармър и германския канцлер Фридрих Мерц, за да направят общ преглед на преговорите по американския проект за прекратяване на почти четиригодишната война.

Проф. Натали Токи: Тръмп иска подчинена Европа - чрез сговор с Путин

Проф. Натали Токи: Тръмп иска подчинена Европа - чрез сговор с Путин

"Няма нищо по-малко патриотично от самообявилите се за патриоти и суверенисти в Европа, които разкъсват европейското единство, докато търсят колаборация с Русия."