Руските граждани се учат да живеят с войната, която техният президент Владимир Путин отприщи в Украйна. Те обаче не протестират срещу нашествието и влошаването на качеството на живот, пише "Фокус", цитирайки Bloomberg.
Докато Путин се готви да положи клетва за още шест години като президент, инвазията се превърна в част от ежедневието на много руснаци, опровергавайки очакванията, че натискът на международните санкции и задълбочаващата се изолация в крайна сметка ще ги насочат срещу него. Мнозина не протестират, а се събират около "знамето“.
Кремъл използва най-големия европейски конфликт след Втората световна война, за да реорганизира Русия, съчетавайки яростен национализъм с мощна смесица от носталгия по съветските времена и имперски традиции с нарастващо потискане на несъгласието, пише агенцията.
В резултат на това Путин е под малък вътрешен натиск да спре войната въпреки огромните военни загуби, което представлява проблем за американските и европейските съюзници на Украйна, тъй като те се опитват да увеличат разходите за Русия за продължаване на войната, която вече е в третата си година.
![Bloomberg: Не разчитайте на руснаците да спрат войната на Путин](/static/downloads/uploads/Images_3/R/ruski-vojnici.jpg)
Хората в Русия вече са се примирили с влошеното качество на живот
Фактор Фактор
Още от Свят
Зеленски: Сделки, сключени без Украйна няма да бъдат признати
В Киев нямат никаква представа, какво ще си говорят Русия и САЩ на срещата в Рияд
Фон дер Лайен: Сигурността на Европа е в преломен момент - става дума за Украйна, но и за нас
"Нуждаем се от нагласа за неотложност. Нуждаем се от увеличаване на отбраната. И от двете се нуждаем сега.“
Израелската армия съобщи, че е ликвидиран командир на "Хамас" в Ливан
Напоследък е планирал терористични атаки, ръководени и финансирани от Иран