Държавни компании оказват "военна и икономическа помощ" на Москва
Администрацията на президента на САЩ Джо Байдън уличи китайски държавни компании, че оказват помощ на Русия във войната срещу Украйна, съобщи Bloomberg.
Вашингтон е предоставил на китайското правителство доказателства, че държаввни компании от страната оказват на агресора "военна и икономическа помощ".
Според администрацията на Байдън това показва, че правителството на Китай иска да помогне на Русия и не е неутрална страна. Американски официални лица са повдигнали този въпрос при разговор със свои китайски колеги и са предупредили за последиците, които ще понесе страната им заради оказването на подкрепа на Русия във войната.
САЩ определят дейността на китайските държавни компании като "съзнателно съдействие на Русия във военните й действия".
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Катар, притиснат от иранските удари, призова за деескалация
Катар, която е една от държавите посредници в преговорите между Иран и Съединените щати, осъди иранските атаки по Кувейт и Бахрейн
Руски удари причиниха разрушения в Киев: загина човек, издирват сред отломките
Спасителите съобщиха, че в резултат на руския ракетен удар в Деснянския и Святошинския район на столицата са избухнали пожари
Дания в отговор на Тръмп: Гренландия не е за продан, САЩ няма да я придобият
Изявлението на датския министър-председател Мете Фредериксен дойде, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп обяви пак намерението си островът да премине под американски контрол