Лидерите на държавите от Г-7 планират да проведат виртуална среща на 24 февруари, по време на която основната тема ще бъде кризата с Украйна, съобщи агенция Блумбърг.
Според източник на агенцията, лидерите на Германия, Франция, Италия, Япония, САЩ, Канада и Великобритания ще обсъдят ситуацията по границата между Русия и Украйна и увеличаването на руските войски там.
Разговорите ще засегнат и въпроса за възможно въвеждане на санкции, в случай че Русия реши да нахлуе в Украйна. Според агенцията, участниците в срещата смятат „да се придържат към конструктивния подход, който призовава към намаляване на напрежението по дипломатически път“. Уточнява се, че датата на срещата може да претърпи промяна в зависимост от начина, по който се развият събитията. /БГНЕС


Коментари (0)