9 Юли, 2026

БНР с позиция: Няма да се извиним

БНР с позиция: Няма да се извиним

Тя е в отговор на поисканото от Валери Симеонов официално извинение от четири национални медии

Ръководството на БНР публикува днес своята позиция във връзка с изявление на вицепремиера Валери Симеонов от събота.

Симеонов поиска официално извинение от БНТ, БНР, Нова тв и БТВ, което бе публикувано и на сайта на правителството.

Позицията на БНР е съвсем кратка, но еднозначна: Няма да се извиним.

Ето и пълния текст на позицията на националното радио: 

Ръководството на БНР не вижда никаква причина да поднася извинения за това, че Радиото изпълнява задълженията си на обществена медия.
Ръководството изцяло подкрепя журналистите в медията и категорично отхвърля всякакви заплахи и опити за оказване на пряк или косвен натиск върху тях в изпълнение на професионалното им право и задължение да водят диалог, да задават въпроси и да очакват отговори в интерес на българското общество.

  
Сподели:
Калин Стоянов: Подадох сигнал до и.ф. гл. прокурор с информация за „PNR-гейт“

Калин Стоянов: Подадох сигнал до и.ф. гл. прокурор с информация за „PNR-гейт“

"Тъй като се намирам в Страсбург заедно с колеги от ПГ на ДПС, където провеждаме поредица от срещи с евродепутати и представители на различни политически групи, и след като разбрах какво се случва в момента в МВР, ГДБОП и ДАНС, реших да не губя време и да подам сигнала незабавно."

ГЕРБ: Преди се опасявахме какво ще се случи на децата на улицата, а сега - в социалните мрежи

ГЕРБ: Преди се опасявахме какво ще се случи на децата на улицата, а сега - в социалните мрежи

От партията внасят законопроект за забрана на социалните мрежи за деца до 16 години. "Днес едно съобщение в чат може да нарани едно дете повече, отколкото може да бъде наранено в училище."

Почина поетесата Надежда Захариева, пазителката на паметта на Дамян Дамянов

Почина поетесата Надежда Захариева, пазителката на паметта на Дамян Дамянов

Тя е съпруга на поета. Едни от обичаните нейни творби са текстовете на „Може би“ на група „Сигнал“, „Разпилей ме ти цялата“ в изпълнение на Лили Иванова и „Любовта е“ на Хайгашот Агасян.

Коментари (0)