28 Юни, 2026

БНТ: Благомир Коцев е задържан за корпуция при обществени поръчки за 5 млн. лв.

Снимка: БГНЕС

Според източници от разследването, в аферата заедно с кмета на Варна е участвал и народен представител

Кметът на Варна Благомир Коцев е задържан по подозрение за корупция с участието на лице с имунитет, предаде БНТ.

Посочва се, че Антикорупционната комисия води разследване и че става въпрос за нагласени обществени поръчки за строителство на стойност 5 милиона лева.

Според източници от разследването, в аферата освен Благомир Коцев е участвал и народен представител.

Депутатът от ПП-ДБ Богдан Богданов написа в профила си във Фейсбук, че е проведена акция в общината на морския град и е "задържан кметът Коцев".

По-рано в медиите се появи противоречива информация за акция на КОНПИ, като не беше потвърдено дали Коцев е арестуван.

Сподели:
Прокуратурата стартира проверки на мантинелите и настилките по АМ "Струма"

Прокуратурата стартира проверки на мантинелите и настилките по АМ "Струма"

Действията са предприели след като в района на Мало Бучино на 25 юни ТИР навлезе в насрещното движение, помитайки предпазната мантинела, и премаза автомобил - две деца и мъж загинаха на място, а други двама души са в тежко състояние

Шеф на ВиК-Несебър и негов заместник са задържани при акция на МВР

Шеф на ВиК-Несебър и негов заместник са задържани при акция на МВР

На този етап не се дават подробности за ареста им, дали не са им повдигнати обвинения

Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата

Божанов: Хора с прякори са заграбили държавни и общински имоти във Варна след фрапантни нарушения на прокуратурата

Разкритието е направено въз основа на скандални документи, от които става ясно, че организирана престъпна група е фалшифицира нотариални актове , за да завзема имоти на държавата и общината

Коментари (0)