По негови думи, по-късно окупаторите останали силно изненадани, когато разбрали, че през цялото време украинският боец е бил сам.
Боец от Третата отделна щурмова бригада с позивна „Марик“ сам плени четирима руски окупатори на фронтовата линия. Във видео в YouTube канала на бригадата той разказва как е постигнал това.
„Марик“ споделя, че група вражески войници се опитвали да се укрепят в насаждение, използвайки ATV-та. Въпреки това украинските дронове ги засекли – двама окупатори били елиминирани веднага, а останалите се скрили в землянка.
По думите на боеца, той тръгнал да ги пресрещне и се приближил до тях.
„Ние сме много, предавайте се“, казал той на руските войници.
„Марик“ добавя, че след тези думи руснаците решили да се предадат без бой – оставили оръжията на земята и коленичили. По негови думи, по-късно окупаторите останали силно изненадани, когато разбрали, че през цялото време украинският боец е бил сам.
Действително ли почти не са останали пленени окупатори в Украйна?
Да припомним, че руски медии и пропагандисти разпространяват информация, че в Украйна уж почти не са останали руски пленници за последващи размени. Ръководителят на Главното управление на разузнаването Андрей Юсов опроверга тези твърдения.
Още от Свят
Украинска атака с дронове затвори всички летища в Москва в ранни зори
Руските летищни власти съобщиха рано тази сутринта за затварянето на четирите летища в руската столица Москва, след като в рамките на час и половина бяха унищожени близо 60 украински дрона
Кошмар за Путин: Стотици украински дронове поразиха сърцето на Москва
Руският диктатор е победен в собствената му игра, след като украинските безпилотни самолети пробиха противовъздушната отбрана на руската столица и удариха ключов завод в Капотни почти без съпротива
Иранците напуснаха преговорите след като Тръмп поиска Техеран да усмири "Хизбула" - или САЩ подновяват атаките
Иранските представители са напуснали сградата на преговорите след среща с катарската делегация