7 Юли, 2026

Божидар Божанов: Борисов много добре знае какви са нашите условия за участие в управление

"Сега е израз на безмерна наглост да говори как чакал да го подкрепяме", казва депутатът от ПП/ДБ

Борисов много добре знае какви са нашите условия за участие в управление - план за изваждане на Пеевски от всяка власт. Борисов отхвърли тези условия още през зимата. Днес направи театър, че приемал подкрепата от Пеевски само защото нямало откъде другаде.

Ако Борисов не беше тотално приклещен от Пеевски, щеше вече да е представил план за пълното изолиране на Пеевски и да поиска срещи с всички парламентарни партии, за да бъде решен този проблем на нелегитимно упражняване на власт и на завладените институции.
Този проблем на завладяната държава не е наша фикс-идея, а фундаменталният проблем на политическата система в България. Борисов два пъти ни отказа да го реши - при ротацията, и при преговорите през зимата. Сега е израз на безмерна наглост да говори как чакал да го подкрепяме.

Сподели:
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем

Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът

Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване

Камелия Нейкова поема ключов пост: бившата шефка на ЦИК стана главен секретар на Министерския съвет

Камелия Нейкова поема ключов пост: бившата шефка на ЦИК стана главен секретар на Министерския съвет

Тя ще наследи на поста Мария Томова, която беше назначена за главен секретар на Министерския съвет от служебния премиер Андрей Гюров.

Коментари (0)