4 Април, 2026

София в боклуци: Пеевски поиска оставката на кмета

София в боклуци: Пеевски поиска оставката на кмета

Снимка: БГНЕС

Пеевски заяви, че „още днес ние ще сезираме МОСВ/РИОСВ – София и МЗ/РЗИ – София за спешна оценка на риска за живота и здравето на хората“, като сигналите ще са за „незаконните сметища, за несъбраните битови и промишлени отпадъци и нарушенията на Закона за управление на отпадъците и Закона за здравето“

Лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски отправи остро и предизвикателно изказване за състоянието на София, като заяви, че „месеци наред столицата на България, най-големият град, в който живеят една шеста от хората в тази страна, градът, посещаван от над милион български и чуждестранни туристи годишно, тъне в боклук и мръсотия“

В изявлението си Пеевски задава риторичен въпрос „кой разпореди това безобразие?“, след което отговаря: „Отговорът е много лесен – кметът на София Васил Терзиев“.

В посланието си лидерът на ДПС-Ново начало директно се обръща към столичния кмет с призив: „Кмете, София е в криза с боклука!“, като подчертава, че според него „за този провал изходът е един – незабавна оставка“, цитиран от Стандарт. 

Тонът на изявлението е категоричен и не оставя място за политически компромис, а ситуацията е определена като недопустима за град със значението на София.

Пеевски заяви още, че „още днес ние ще сезираме МОСВ/РИОСВ – София и МЗ/РЗИ – София за спешна оценка на риска за живота и здравето на хората“, като сигналите ще са за „незаконните сметища, за несъбраните битови и промишлени отпадъци и нарушенията на Закона за управление на отпадъците и Закона за здравето“.

Финалът на посланието е също толкова остър и недвусмислен – „Време е за действия“, с което лидерът на ДПС-Ново начало поставя темата за управлението на отпадъците в София в центъра на политическия и обществен дебат.

Сподели:

Коментари (1)

  • 10:30, 13 Януари, 2026

    Шопарът Делян Магнитски отдааавна трябваше да е в затвора заедно с пожарникаря Тиквун!

    Отговор
Тодор Тагарев: Украйна не само има козове, но става важна и за други

Тодор Тагарев: Украйна не само има козове, но става важна и за други

Бившият военен министър поздрави Володимир Зеленски за това, че предлага ефикасен и евтин начин на защита от иранските дронове там, където американците не предлагат нищо

След 70- годишно подчинение, България най-после излиза от орбитата на Москва

След 70- годишно подчинение, България най-после излиза от орбитата на Москва

С подписването на споразумението между София и Киев страната ни скъсва с опеката на Кремъл и застана открито до Украйна

Антон Кутев: Грозевци внушават мита за руските зависимости на Румен Радев, искат намеса на Европейската комисия

Антон Кутев: Грозевци внушават мита за руските зависимости на Румен Радев, искат намеса на Европейската комисия

Политикът номад мълчи, че в програмата на „Прогресивна България“ няма нито една дума за Кремъл и за мръсната политика, която води към съседни държави и Европа