29 Юли, 2026

Болницата в Пазарджик вече е с нов директор, лекари бранят стария шеф, искат среща с Борисов

Болницата в Пазарджик вече е с нов директор, лекари бранят стария шеф, искат среща с Борисов

Според тях премиерът е бил подведен за скандала с ТЕЛК решенията

Временно ръководството на пазарджишката Многопрофилна болница се поема от д-р Красимир Темнилов. Досегашният директор д-р Васил Вълчев остава в Борда на директорите до провеждането на общо събрание за избор на ново ръководство. Информацията за отстраняване на директора на пазарджишката многопрофилна болница заради твърдения за източване на Здравната каса чрез фалшиви ТЕЛК-решения доведе до напрежение в лечебното заведение. Лекарите в Пазарджик настояват за среща с премиера Бойко Борисов.

Свикването на общото събрание ще се проведе след  като приключи прокурорската проверка, която трябва да установи има ли данни за престъпление с фалшиви ТЕЛК решения, от които са се облагодетелствали  лекари. До провеждането на общото събрание, което окончателно ще определи кой ще управлява пазарджишката болница, колективни  лекарски оставки няма да има, каза д-р Милко Петров:

„Помолиха ни засега да не предприемаме груби действия, но мисля, че всичко е опит да бъде замазано, защото явно, че нещата не вървят на добре. Те ни поставиха в това положение, ще си берат плодовете“.

Според лекарите премиерът Бойко Борисов е подведен: „Искаме среща с министър-председателя и с  министъра на здравеопазването, защото това са вече крайни мерки. Чакаме да свършат проверките и след това ще наддадем як вой“.
Сподели:
Честито! Кабинетът Радев одобри решение за 30 % увеличение на винетките от 1 август

Честито! Кабинетът Радев одобри решение за 30 % увеличение на винетките от 1 август

Годишната винетка се предвижда да струва 64,50 евро вместо 49,60 евро

Стоянов твърди, че от Пентагона го посъветвали да поддържаме руските МиГ-29

Стоянов твърди, че от Пентагона го посъветвали да поддържаме руските МиГ-29

„Tвърденията, че в момента с F-16 може да се носи бойно дежурство, са, меко казано, странни“

ДБ: Днес видяхме какво се случва в държавата, когато цялата власт е в ръцете на една партия и един човек – Румен Радев

ДБ: Днес видяхме какво се случва в държавата, когато цялата власт е в ръцете на една партия и един човек – Румен Радев

"На президентските избори през есента трябва да бъде избран президент, който не осигурява такава концентрация на власт”, заяви съпредседателят на “Да, България” Божидар Божанов

Коментари (0)