5 Февруари, 2026

Бомба взриви автомобила на известен италиански журналист от телевизия RAI

Бомба взриви автомобила на известен италиански журналист от телевизия RAI

Снимка: EPA/BGNES

„Силата на експлозията е била толкова мощна, че би могла да убие някого, ако в този момент е минавал оттам.“ Започна разследване.

Миналата вечер бомба е избухнала и е унищожила колата на Сигфридо Ранучи, известен италиански журналист. При инцидента няма жертви.

Съобщението за бомбата направиха в Х от предаването „Report“, което той води по трети канал на обществената телевизия RAI.

Колата на дъщеря му и фасадата на къщата му също са били повредени от експлозията, която е станала на около 20 км. южно от Рим, предаде Дарик, позовавайки се на същия източник.

„Силата на експлозията е била толкова мощна, че би могла да убие някого, ако в този момент е минавал оттам“, уточни „Report“, добавяйки, че е започнато разследване.

Експлозията предизвика вълна от осъдителни реакции от страна на много политици от всички партии, предаде Агенция Франс прес.

Лидерът на ултраконсервативното правителство Джорджа Мелони изрази „пълната си солидарност“ с журналиста и „решително осъди този сериозен акт на заплаха“.

„Свободата и независимостта на информацията са ценности на нашата демокрация, от които не можем да се откажем и които ще продължим да защитаваме“, добави тя.

Сподели:

Коментари (0)

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

Прокуратурата поиска 20 години зад решетките за отстранения кмет на Истанбул - Имамоглу

От Народнорепубликанска партия обвиняват правителството на Турция в опит за отстраняване на Имамоглу от президентската надпревара. Президентските избори в страната трябва да бъдат проведени през 2028 г.

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Рубио: Ново споразумение за ядрените оръжия с Русия трябва да обхваща и Китай

Държавният секретар на Съединените щати каза това часове преди изтичането на историческия договор Нов СТАРТ между Съединените щати и Русия

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Мъжът, опитал се да убие Доналд Тръмп, получи доживотна присъда

Райън Раут беше признат за виновен по 5 обвинения през септември, след като направи неуспешен опит сам да се защитава в съда. Съдия Канън постанови доживотен затвор, както и допълнителни дълги присъди по останалите обвинения.