19 Декември, 2025

Борел осъди насилието срещу демонстранти в Грузия

Борел осъди насилието срещу демонстранти в Грузия

Жозеп Борел

"Грузия е кандидатка за членство в ЕС, призовавам нейните власти да гарантират правото на мирни събрания"

Лидерът на европейската дипломация Жозеп Борел остро осъди насилието от страна на силите на реда в Грузия срещу демонстранти, които се противопоставят на спорно законодателство за "чуждестранното влияние". Той определи използването на сила за потушаването на протестите като неприемливо, предаде АФП.

"Грузия е страна-кандидатка за членство в ЕС и аз призовавам нейните власти да гарантират правото на мирни събрания", заяви еврокомисарят по външната политика и сигурността.

Грузинските власти съобщиха, че около 60 проевропейски демонстранти са били арестувани по време на нощен протест в Тбилиси, който е бил жестоко потушен от полицията.

Според демонстрантите проектозаконът за "чуждестранното влияние" е подобен на руското законодателство, използвано срещу опозицията. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Русия прекратява договора за приятелски отношения и сътрудничество с България

Русия прекратява договора за приятелски отношения и сътрудничество с България

Москва пристъпва и към прекратяване на редица други международни военни договори, подписани в периода 1992–2002 г.

Вдовицата на убития Чарли Кърк: Да направим Джей Ди Ванс  48-ият президент на САЩ.

Вдовицата на убития Чарли Кърк: Да направим Джей Ди Ванс 48-ият президент на САЩ.

По този начин Ерика Кърк даде ранен старт на надпреварата за Белия дом и предложи подкрепата на влиятелната младежка организация, основана от покойния ѝ съпруг

 The Wall Street Journal: Китай и Русия тръгнаха към съвместна агресия

The Wall Street Journal: Китай и Русия тръгнаха към съвместна агресия

„Си Дзинпин и Владимир Путин са дълбоки ревизионисти и искат да възстановят нещо, наподобяващо историческите китайска и руска империя. Те неведнъж са подчертавали, че тяхното партньорство „няма граници“, и са се срещали лично повече от 40 пъти“, напомня политолог