14 Март, 2026

Борис Джонсън назначи брат си Джо в правителството

Борис Джонсън назначи брат си Джо в правителството

Братя Джонсън

Джо Джонсън вече и бил заместник-министър в кабинетите на Дейвид Камерън и Тереза Мей

Новият британски премиер Борис Джонсън назначи брат си Джо за заместник-министър на бизнеса, енергетиката и индустриалната стратегия, съобщават медиите на Острова. 

Джо Джонсън вече и бил заместник-министър в кабинетите на Дейвид Камерън и Тереза Мей. 

В правителството на Тереза Мей той беше заместник-министър на транспорта, но подаде оставка през 2018 г. заради несъгласие с политиката ѝ за твърд Брекзит. 

В британски медии вече се появиха информации, че премиерът може да бъде обвинен в шуробаджанащина заради назначаването на брат си в правителството. 

Според медиите на Острова Борис Джонсън е направил най-мащабните в съвременната история на Великобритания промени в правителството, без на власт да е дошла друга партия.
Сподели:

Коментари (0)

Полша вдигна бойна авиация заради руската атака срещу Украйна

Полша вдигна бойна авиация заради руската атака срещу Украйна

Предпазна мярка за защита на въздушното пространство в близост до зоната на бойни действия

Масирана руска атака срещу Киевска област, има убити и тежко ранени

Масирана руска атака срещу Киевска област, има убити и тежко ранени

Жертвите са 4, други 15 души са ранени - трима са в тежко състояние, двама в момента са подложени на оперативни интервенции

Американският удар срещу остров Харк унищожи бункери и военни складове

Американският удар срещу остров Харк унищожи бункери и военни складове

Бомбардирани са само военни цели, американският лидер е решил да не "унищожава петролната инфраструктура на острова“