"Засилваме подкрепата си за страните от НАТО на предна линия, като изпращаме ново разполагане на британски войска в България в допълнение към удвояването на нашите войски както в Полша, така и в Естония", заяви Борис Джонсън, цитиран от БГНЕС. "Това е само началото. Трябва да подкрепим една свободна и демократична Украйна в дългосрочен план", добави министър-председателят.
Само ден по-рано, българският президент Румен Радев обяви, че премиерите на Великобритания - Борис Джонсън и на Италия - Марио Драги, са предложили техни военни да се присъединят към многонационалната батальонна група на България. "Знаете има вече рота от САЩ с бронирани машини "Страйкър". Борис Джонсън също предложи Великобритания да изпрати своя рота от 150 човека. Италианският премиер Марио Драги също заяви такава готовност", подчерта държавният глава.
Британската армия разполага с около 850 военнослужещи, базирани в Естония. Обединеното кралство ръководи многонационална бойна група там като част от засиленото предно присъствие на НАТО. Други 150 британски военнослужещи са базирани в Полша в рамките на ръководеното от САЩ разполагане на Алианса.
Още от Свят
Пак разгромиха руските войски при легендарната Мала Токмачка, щурмували с мотоциклети и лопати
В Пологовския район на Запорожка област окупатори не успяват да превземат това село вече четири години въпреки многобройните щурмове
Навальный LIVE: Ето как Кремъл пренаписа жалката биография на Путин
"Наследникът на Елцин бил, нека бъдем честни, незабележим служител на службите, който до този момент не се бил отличил с никакви постижения и не бил запомнен с нищо", разказва водещият
The Telegraph: Украйна взема надмощие във войната, а това поставя Запада под удар
Според Кофлин руската армия губи всеки месец около 30 000 души убити и ранени, а икономиката изпитва все по-силен натиск заради продължителната война