"Пълни глупости и руска пропаганда"
Бившият британски премиер Борис Джонсън отхвърли твърденията на Кремъл, че е саботирал постигането на мирна сделка за Украйна, съобщи БНР с позоваване на вестник "Таймс".
"Пълни глупости и руска пропаганда", каза бившият премиер по повод обвиненията, че е наредил на украинския президент Володимир Зеленски да продължи войната.
Джонсън също така каза, че по време на дискусиите със Зеленски след преговорите в Истанбул той е бил загрижен за естеството на всяко потенциално споразумение и е обещал, че Великобритания ще подкрепи Украйна на "хиляда процента".
През последните месеци Москва обвини Борис Джонсън, че е наложил вето на споразумение, което, според нея, би довело до изтегляне на руските войски в замяна на това Киев да се откаже от стремежите си да се присъедини към НАТО и да обещае неутралитет, пише "Таймс".
Още от Свят
ВСУ: Далечните ни удари са извадили от строя над 30% от капацитета на Русия за преработка на суров петрол
При ударите са били засегнати 16 големи руски петролни рафинерии и терминали, а над 40 преработвателни предприятия в страната са спрели работа
Кремъл отмени големия военноморски парад в Санкт Петербург - може да бъде взет на прицел от Украйна
"Сами разбирате, че не ни е до това сега", коментира източник от щаба на руските ВМФ
Политическа буря след палежа в Скопие: Евродепутатите ни пращат писмо до всички в ЕП
Политическа буря след палежа в Скопие: Евродепутатите ни пращат писмо до всички в ЕП