6 Декември, 2025

Борис Джонсън: Ще ударим Башар Асад, ако САЩ поискат

Борис Джонсън: Ще ударим Башар Асад, ако САЩ поискат

Британският министър на външните работи Борис Джонсън заяви, че страната най-вероятно ще се присъедини към САЩ при по-нататъшни бойни действия срещу Сирия, ако бъде помолена и независимо от това дали парламентът в Лондон ще гласува за това, предаде Voice of America.
Джонсън заяви, че би било „много трудно да се откаже“, ако САЩ поискат британска помощ за военни действия срещу президента на Сирия Башар Асад. На въпрос дали парламентът ще одобри подобно нещо министърът посочи, че „прилагането на решението ще зависи от правителството“. Парламентът на страната ще бъде разпуснат след седмица преди изборите на 8 юни, така че в посочения период депутатите няма да могат да гласуват одобрение на военната помощ.
Думите на Джонсън явно сигнализират на гласоподавателите, че консервативното правителство е непоколебимо що се отнася до отбраната. Неговата позиция се различава силно от тази на опозиционната Лейбъристка партия, чийто председател Джереми Корбин иска страната да се откаже от ядрения си арсенал. По-рано Джонсън нарече Корбин „овчеглава важна клечка, която не разбира, че страната трябва да бъде силна“. 
Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.