24 Януари, 2026

Бойко Борисов не пожела да коментира ветото на президента

Бойко Борисов не пожела да коментира ветото на президента

Когато вземаш страна на една партия непрекъснато срещу друга, се превръщаш в политически лидер".

Премиерът Бойко Борисов не пожела да коментира факта, че президентът Румен Радев наложи вето на промените в Изборния кодекс, предаде БНР . От Шарм Ел-Шейх, където участва в среща на върха Европейски съюз - Лига на арабските държави, той заяви:

"Всеки политически лидер си има партия, има си организация. Аз не се бъркам в тяхната работа, в техните решения. Всеки може да коментира каквото има. Когато вземаш страна на една партия непрекъснато срещу друга, се превръщаш в политически лидер".

Управляващите не казаха дали ще подкрепят ветото на президента върху промените в Изборния кодекс. От ГЕРБ заявиха, че са готови да обсъждат въпросите за машинното гласуване, но не смятат че по този въпрос може да има промяна за предстоящите евроизбори. Според депутата от ГЕРБ Тома Биков с ветото си държавният глава осигурява на депутатите от левицата авариен изход от ситуацията след напускането на парламента:

"И респективно осигуряване на авариен вход към Народното събрание".

Сподели:

Коментари (0)

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

Зафиров с клетва за вярност: На добър час, госпожо президент

"Нямам никакви съмнения, че тя може да отговори на тях и да се справи с всички предизвикателства, които се появят по пътя ѝ", каза лидерът на БСП.

Журналист: Цветанка Ризова не прави ли разлика между Лукашенко и Илхам Алиев?

Журналист: Цветанка Ризова не прави ли разлика между Лукашенко и Илхам Алиев?

 "Публицистиката" в николаевските телевизии достига неизброими висини", казва той

Смениха формирования от войските в Многонационалната бойна група на НАТО в България

Смениха формирования от войските в Многонационалната бойна група на НАТО в България

Военнослужещите от 31-ви механизиран батальон от състава на 2-ра Тунджанска механизирана бригада предадоха отговорностите си на военнослужещите от 38-ми механизиран батальон от бригадата