Борисов след инфарктно кацане в Брюксел: Подкрепям отсрочка за Брекзит, иначе ще стане шок и ужас
Този "Фалкон" колко пъти вече.. Спукахме гума сега при кацането, но няма проблеми и няма пострадали. Много са ни добри пилотите и това ни спаси. Не случайно днес на Министерски съвет възстановихме Военновъздушното училище. Това каза пред журналисти в Брюксел премиерът Бойко Борисов, който ще участва в извънредното заседание на Европейския съвет по темата за Брекзит.
"Нито една от двете страни не иска твърд Брекзит. Събираме се и има много въпросителни. Ако се изпълни това, което Тереза Мей е написала в писмо до Доналд Туск, тя иска 30 юни. Съдейки от българската действителност си задавам първи въпрос - това означава, че Великобритания ще се проведат евроизбори и след 24 май те ще имат евродепутати. Ще има ли сила, която ще им каже после да напуснат европарламента? Аз съм за удължаване на Брекзит, иначе може да стане голям хаос. Явно нито ние, нито британците сме готови за Брекзит. Трябва да се даде най-голям срок, защото иначе в петък ще настане шок и ужас. За нас е по-дбре да има отсрочка, отколкото в петък да се затвори границата. Нощта е пред нас и ще разговаряме",
"Очаквам и от другите оставки. Те ни гледат сеира, защото при нас един след друг подават оставки. Казват, че оставките не решават нищо, но не подават. Да подадат и те оставки и тогава ще коментираме", коментира Бойко Борисов темата за скандалите с апартамент
ите.
Още от България
Гълъб Донев: Закриваме Комисията по досиетата защото агентите за проверка са малко, а щатът на Комисията е раздут
Вицепремиерът обясни и каква е философията на бюджет 2026, като изтъкна, че най-кресливи са тези, които са им оставили едно много лошо наследство
Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие
Когато говори за мир, посланието на Радев е - Украйна да се предаде, да умре, а хората да спрат да се борят за свободата си, подчертава политологът
Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас
Правителството ще продължи неотклонно своите политики, прикрити зад познатите пропагандни клишета с дефанзивно ударение: „защита на националния интерес“, „защита на българския суверенитет“, „защита на българския патриотизъм“, но чрез тях ще обслужват руските геополитически интереси