7 Юли, 2026

Борисов: България има сериозен потенциал да се утвърди като стабилен партньор на ОАЕ

снимка: Фейсбук на Бойко Борисов

По време на срещата му с Н. Пр. Абдулрахман Ахмед Султан Исса Алджабер, посланик на ОАЕ в България лидерът на ГЕРБ е изразил убеждението си, че с общи усилия можем да превърнем потенциала в реални резултати в интерес и на двете страни

България има сериозен потенциал да се утвърди като стабилен партньор на Обединените арабски емирства в ключови сектори като икономика, енергетика, иновации, земеделие. Интересът към страната ни расте, а с него и възможностите за конкретни инвестиции и съвместни проекти. Това заявих по време на срещата ми с Н. Пр. Абдулрахман Ахмед Султан Исса Алджабер, посланик на ОАЕ в България.

Проведохме откровен и съдържателен разговор, в който засегнахме редица теми от взаимен интерес. Обсъдихме развитието на търговските отношения, възможностите за задълбочаване на партньорството между институциите, както и създаването на благоприятна среда за бизнес и инвестиции.

Изразихме обща воля за надграждане на отличните двустранни отношения между България и ОАЕ – не само в икономически план, но и чрез сътрудничество в образованието, туризма и културния обмен. Убедени сме, че с общи усилия можем да превърнем потенциала в реални резултати в интерес и на двете страни.

Сподели:
"Евтиния"! Радев: По договора с "Боташ"  "България дължи 360 млн. долара. Минава в ново измерение

"Евтиния"! Радев: По договора с "Боташ" "България дължи 360 млн. долара. Минава в ново измерение

Премиерът каза, че "България високо цени приятелските си отношения с Турция и високо цени подкрепата, която ни оказа Турция по време на газовата криза, когато кабинетът „Петков-Василев“ остави страната ни без газ"

Анкета: Чии интереси защитава предоговарянето на "Боташ" между Радев и Ердоган?

Анкета: Чии интереси защитава предоговарянето на "Боташ" между Радев и Ердоган?

Премиерът категорично отхвърли твърденията, че подписаният протокол е обвързан с други двустранни проекти между България и Турция

ДБ настоява за изслушване на шефа на ДАНС в НС - за спряна проверка на фармацевтични складове

ДБ настоява за изслушване на шефа на ДАНС в НС - за спряна проверка на фармацевтични складове

Според ДБ, това е пореден случай на “прибирайте се, колеги”

Коментари (0)