Президентите на Русия и Турция Владимир Путин и Реджеп Тайип Ердоган ще имат отделна двустранна среща в рамките на срещата на върха Русия - Турция - Франция - Германия, посветена на Сирия, която ще се състои в Истанбул. Това съобщи Андрей Буравов, представител на руското министерство на външните работи, цитиран от ТАСС и БТА.
Четиристранната среща на върха за Сирия ще се състои на 27 октомври.
По думите на Буравов политическият диалог между Анкара и Москва в момента е на високо ниво. Това потвърждава най-вече активната динамика на общуване между лидерите на нашите страни, каза дипломатът.
Въпреки постоянните контакти нашите лидери винаги имат какво да обсъждат. И това допринася за развитието на руско-турските отношения, отбеляза Буравов.
Той обърна внимание и на реализирането на важни стратегически проекти в сферата на енергетиката.
На първо място това е строителството на първата АЕЦ в Турция по руски проект. Поставена е амбициозна задача - първият блок на атомната електроцентрала Аккую да бъде завършен през 2023 г. Предприемат се всички необходими усилия за реализацията му, каза Буравов.
Владимир Путин и Тайип Ердоган
Те ще имат отделна двустранна среща в рамките на срещата на върха за Сирия
Фактор

Коментари (0)