Днес е професионалният празник на пожарникарите. Премиерът Бойко Борисов поздрави колегите си във Фейсбук и им благодари за всеотдайността, с която работят.
"Днес, на празника на пожарникарите, искам да им благодаря. Бил съм до тях и съм виждал пред какво се изправят, за да изпълнят дълга си. Знам каква цена плащат, за да могат да спасят живот. Не всеки е способен на такъв героизъм. Признателен съм им за всеотдайността и жертвоготовността, с която вършат своята работа", написа премиерът.
Още от България
Пеканов: Бюджетът получи глътка въздух с отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ
Все още сме в тежка ситуация по отношение на плащанията по ПВУ. Очакват се още 150 млн. евро заради промените, приети по отношение на главния прокурор, каза вицепремиерът
Министърът на иновациите обсъди с посланика на Швейцария партньорството в развойната дейност
Иван Василев и Пиер Хагман обсъдиха партньорствата между Софийски университет „Св. Климент Охридски“ с технологичния институт ETH в Цюрих и изследователския университет EPFL в Лозана и много др. теми
Играе ли София по свирката на Кремъл: Остър спор за новите санкции на ЕС
Европейските санкции срещу Русия разпалиха остра полемика между бивш военен министър и бивш кореспондент на България в Москва