25 Февруари, 2026

Борисов: Брюксел оцени високо позицията на ГЕРБ за РСМ, Украйна, реформите

Борисов: Брюксел оцени високо позицията на ГЕРБ за РСМ, Украйна, реформите

Бойко Борисов

"Да поздравим Илиана Иванова"

"Позицията на ГЕРБ за РС Македония, Украйна, законите на Крум Зарков се оцени високо в Брюксел и за това се даде път на нашия кандидат за еврокомисар да отиде в Европейския парламент. Тя все още не е избрана, трябва да отиде на разговор."

Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.

"Да поздравим Илиана Иванова за това, че Урсула фон дер Лайен я предпочете за следващ български еврокомисар. Това, че имахме втори кандидат в лицето на г-н Лорер, показва България колко много потенциал има за тези изисквания." - каза Борисов.

„Що се отнася до бюджета, според мен е редно Асен Василев да дойде и първо да ни запознае, да каже какво мисли, защо го мисли, и ако го подкрепяме, защо го подкрепяме. Така че сега коректно няма да го критикуваме бюджета, имаме забележки по него, има сектори, които се вълнуват от този бюджет, но според мен липсата на коалиционно споразумение - механизъм, изисква първо да разговаряме с него, ако може да се отстранят забележките - да ги отстраним, и след това да понесеме заедно отговорност по този бюджет.“ - коментира лидерът на ГЕРБ.

Сподели:

Коментари (0)

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

В парламента приеха изслушване на Емил Дечев и ГДНП по случая „Петрохан“

Предложението за изслушване относно излязла информация за оказване на натиск от страна на служебния министър на вътрешните работи по случая „Петрохан“ е от народните представители от ИТН Тошко Йорданов, Павела Митова и Петя Димитрова

Лозанов: Пред България стои въпросът дали Радев на партийния терен ще е европейски политик

Лозанов: Пред България стои въпросът дали Радев на партийния терен ще е европейски политик

Медийният експерт вижда заплаха в това, че „диктатурата отвън и отвътре е винаги в някакво задочно партньорство“

"Галъп интернешънъл": 62% от българите не очакват честни избори

"Галъп интернешънъл": 62% от българите не очакват честни избори

Изборните правила са и сред сферите, в които, по мнението на запитаните, има нужда от най-голяма промяна