27 Март, 2026

Борисов: Денков не ни се е карал, на ГЕРБ мога да се карам само аз

Борисов: Денков не ни се е карал, на ГЕРБ мога да се карам само аз

Бойко Борисов

Успешният процес, който направихме, беше мен, Асен и Христо, посочи лидерът

Стана криза в парламента. Партията на промяната не си държи на думата. Това каза от Сливен лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред Младежката организация на партията.

"Те се изкълчиха и въпреки, че мина гласуването, не стана красиво. Стана така, че една подобна формула на управление трябва да работи. Дори искам да им коментирам аргументите. В медиите излезе, че все едно Николай Денков е дошъл и ни се е накарал. Това беше внушението от новините. Това не е вярно. На ГЕРБ мога да се карам само аз, а на мен - никой", категоричен бе Борисов.

"Истината е, че Мария (Мария Габриел) ми беше написала, че с Денков искат да ме видят, аз им казах "не", ще се видя с Асен Василев и Христо Иванов. Това казах, 10 часа среща - час и нещо говорихме, зададох си моите въпроси. Асен Василев беше коректен, излязохме заедно, казахме пред медиите, че взимаме двете оставки (на управителя и подуправителя на НЗОК), връщаме крачка назад, за да работим конструктивно и за следващите избори на регулатор", каза още Борисов.

Лидерът на ГЕРБ бе категоричен, че работи добре с премиера акад. Николай Денков.

"Работя добре с него, той ми е бил зам.-министър".

"Процесът, който направихме, беше успешен, но беше между мен, Асен Василев и Христо Иванов, държа да го знаете", подчерта той. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Георг Георгиев: Полицията се опитва да сплашва председателя на общинския съвет в Перник 

Георг Георгиев: Полицията се опитва да сплашва председателя на общинския съвет в Перник 

"Сигналът долетял по едно комунистическо ДС наследие, набедено за лидер и подопечните му демократчета”

За 7 дена проверки инспектори установиха 163 работници без трудови договори

За 7 дена проверки инспектори установиха 163 работници без трудови договори

Най-много от установените лица, неподписали трудови договори, са в дейностите „Производство на хранителни продукти“, „Строителство“ и „Търговия на дребно“

Полигонът "Змеево" може да се превърне в място за изпитания на дронове

Полигонът "Змеево" може да се превърне в място за изпитания на дронове

Преди близо 23 години полигонът "Змеево" стана известен като "лобното място" на едни от най-модерните за времето си комплекси