Пандемията е в цялата си сила в Европа и света, заяви премиерът
„Пандемията е в цялата си сила в Европа и света. Много притеснително е, че новите варианти на коронавируса заразяват много по-бързо и по-млади хора. От днес отново ще ваксинираме по 15 000 - 20 000 желаещи на ден и с още един месец търпение най-уязвимите групи ще бъдат имунизирани“. Това заяви министър-председателят Бойко Борисов по време на редовното правителствено заседание, на което кабинетът отпусна 7 милиона лева за осигуряването на лични предпазни средства, медицински изделия, лекарствени продукти и дезинфектант за борбата с пандемията от COVID-19.
Борисов отбеляза, че допълнителните мерки, които областните щабове ще приложат локално в червените зони на страната с висока заболеваемост от COVID-19, ще доведат до нормализиране на ситуацията.
„Толкова либерални мерки като в България никъде не е имало. Това, че сме разрешили по-свободен начин на живот – нормален начин на живот, не означава, че не трябва да се пазим, да не носим маските или че не трябва да се събираме на големи групи от хора“, категоричен бе Борисов.
Премиерът разпореди на министъра на здравеопазването Костадин Ангелов да създаде такава организация, че да не остане нито една болница или поликлиника без необходимите предпазни средства. С отпуснатите днес средства от Министерския съвет се гарантира осигуряването им в достатъчни количества.
„Нека продължим да пазим своето здраве и здравето на другите, така ще се справим с пандемията“, призова премиерът.
Фактор
Борисов отбеляза, че допълнителните мерки, които областните щабове ще приложат локално в червените зони на страната с висока заболеваемост от COVID-19, ще доведат до нормализиране на ситуацията.
„Толкова либерални мерки като в България никъде не е имало. Това, че сме разрешили по-свободен начин на живот – нормален начин на живот, не означава, че не трябва да се пазим, да не носим маските или че не трябва да се събираме на големи групи от хора“, категоричен бе Борисов.
Премиерът разпореди на министъра на здравеопазването Костадин Ангелов да създаде такава организация, че да не остане нито една болница или поликлиника без необходимите предпазни средства. С отпуснатите днес средства от Министерския съвет се гарантира осигуряването им в достатъчни количества.
„Нека продължим да пазим своето здраве и здравето на другите, така ще се справим с пандемията“, призова премиерът.
Още от България
Шишков обяви ново управление за Природен парк „Витоша“: Планината да стане европейска
Ще има нов План за управление. Първата задача, според регионалният министър, е подготовката на законодателни промени, които да създадат модерна нормативна рамка за развитието на природния парк и туристическата инфраструктура в него
Челен сблъсък във Facebook: Новият дълг и стари политически сметки скараха "Възраждане" и ПБ
Костадин Костадинов обвини формацията на Радев, ГЕРБ и ДПС в задружно гласуване на 8 милиарда лева заем, а депутатът Слави Василев го захапа за „лъжлив пиар“, зад който се крият депутатите от "Възраждане"
Пеканов: Бюджетът получи глътка въздух с отпуснатите 1 млрд. евро по ПВУ
Все още сме в тежка ситуация по отношение на плащанията по ПВУ. Очакват се още 150 млн. евро заради промените, приети по отношение на главния прокурор, каза вицепремиерът