16 Април, 2026

Борисов: Обещали сме на софиянци, ще имат третия лъч и метрото, двете дъги, Околовръстния

Борисов: Обещали сме на софиянци, ще имат третия лъч и метрото, двете дъги, Околовръстния

Бойко Борисов

Премиерът направи поредната инспекция на възлова отсечка от Околовръстно шосе

Премиерът Бойко Борисов направи поредната инспекция. Заедно със зам.-министър Николай Нанков той посети ремонта на възлова отсечка от Околовръстно шосе.
 
"Това сме им обещали на софиянци - метрото, третия лъч и метрото - двете дъги", заяви Борисов.
 
"До тук са половин мили метрото съфинансирането - един милиард. Ако е било лесно, да са го направили комунистите едно време. А не да пуснат Околовръстното. Аз не си представям, ако не го бяхме направили Околовръстното", допълни той.
 
Първият лот от 16 км ще бъде пуснат, заяви зам.-министър Нанков.
 
"Спазвайте мерките за безопасност! Всеки ден - инструктаж", обърна се Борисов към работниците на обекта. "Няколкостотин ливади и поляни сме ги направили на магистрали и съоръжения", коментира Борисов, карайки джипа по-нататък трасето.
 
По време на проверката Борисов нареди на финансовият министър Владислав Горанов да се обади по телефона на Младен Маринов, за да бъдат разположени патрули на КАТ, които да следят движението около рисковите участъци.
 
,,До 10 минути да са на мястото'', разпореди Борисов.
 
,,Две години ни бавиха с отчуждителни процедури, но сме обещали на софиянци - пътя ще го има'', допълни след това министър-председателят.
 
Нанков обясни, че се води разследване на вчерашния инцидент със строители на магистрала "Хемус". Борисов даде наставления се помогне на семействата на загиналите двама работници.
 
Министърът на икономиката Емил Караниколов, който също придружава премиера, заяви, че ремонтът на водопровода към Перник върви с пълна сила, а Борисов заяви: "Успокойте хората там, до 20 дни ще имат вода".
Сподели:

Коментари (0)

Отиде си композиторът и диригент Кирил Икономов

Отиде си композиторът и диригент Кирил Икономов

Кирил Икономов и съпругата му Мая Нешкова създават известни хитове, като песните "Конче вихрогонче", "Слънчева обич", "Китка за обич", "Щастие с пари не се купува", "Храмът", "Честит рожден ден", "Обичам те", "Пей, сърце" и др.

София тех парк изпрати кандидатура за Ускорителя в областта на иновациите в отбраната в Северния Атлантик

София тех парк изпрати кандидатура за Ускорителя в областта на иновациите в отбраната в Северния Атлантик

България вече има 4 тестови центъра, включени в инициативата на НАТО и прибавянето на Ускорител ще завърши екосистемата. Част от ползите за българския бизнес, инвеститорите и науката са достъп до безплатни услуги и високотехнологични лаборатории за тестове.

Гюров за Деня на конституцията: Има какво да осъществяваме от идеала за истинска правова държава

Гюров за Деня на конституцията: Има какво да осъществяваме от идеала за истинска правова държава

"Вероятно трябва честно да признаем, че не успяхме напълно да достигнем всички високи цели, които Българското Възраждане постави и които намериха своя израз както в Търновската конституция, така и в тази от 1991 година“, отбеляза премиерът