България
Борисов гласува: От заклинанията от сутринта не виждам как ще се състави кабинет след изборите.
Той не изключва да вземе лично папката с мандата, ако се стигне до това
От заклинанията от сутринта не виждам как ще се състави правителство след изборите. Ние не можеме само с ДПС. "Продължаваме промяната - Демократична България" могат само с "Възраждане" и БСП, от това, което разбирам. Не могат с ГЕРБ и ДПС. "Възраждане" казват или сме само ние или никой, така че математиката в случая я няма". Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов днес.
Той избра да гласува с хартиена бюлетина, като заяви: "Докато не се намерят ролките, ще гласувам с хартия, защото не знаем къде са". При изказването си пред журналисти той коментира и възможността "изборите да бъдат откраднати".
На въпрос кой ще бъде кандидат за премиер, при положение, че ГЕРБ печелят и тези избори, Борисов отговори: За момента нищо не печелим. Средата на изборния ден е. Ами ако лъжат социолозите, ами ако ролките, машинките Ако откраднат изборите, както тези в София, както ги фалифицираха, както Ваня Гриторова каза".
Борисов подчерта, че резултатите от изборите имат значение и докато не излязат окончателните ГЕРБ изявления няма да дават.
Лидерът на ГЕРБ даде да се разбере, че няма вариант Мария Габриел отново да е предложението на партията за премиер. Не изключи възможността обаче той да вземе папката с мандата за съставяне на кабинет.
Борисов обяви, че на изборите за българския парламент е гласувал да не му взимат по едно левче за всеки литър гориво, да не се вихри контрабанда и да не вървят към лидера на БСП Корнелия Нинова кешови потоци. "Гласувах да започне завършването на "Струма", "Хемус", пътя "Търново-Русе", България да се върне към стабилността и да се чува нейния глас", допълни той.
Лидерът на ГЕРБ подчерта, че евроизборите също са много важни, защото стабилните държави ще имат глас и ще участват в изборите на председател на Европейската комисия, Европейския съвет и т.н. "Грозно е да отива служебен премиер, който и да е той", каза още Борисов.
Мимоходом лидерът на ГЕРБ нарече президента гларус и позьор, заради негови снимки от вчера гол до кръста преди гмуркане за чистене на морето край остров "Света Анастасия".
Фактор
Той избра да гласува с хартиена бюлетина, като заяви: "Докато не се намерят ролките, ще гласувам с хартия, защото не знаем къде са". При изказването си пред журналисти той коментира и възможността "изборите да бъдат откраднати".
На въпрос кой ще бъде кандидат за премиер, при положение, че ГЕРБ печелят и тези избори, Борисов отговори: За момента нищо не печелим. Средата на изборния ден е. Ами ако лъжат социолозите, ами ако ролките, машинките Ако откраднат изборите, както тези в София, както ги фалифицираха, както Ваня Гриторова каза".
Борисов подчерта, че резултатите от изборите имат значение и докато не излязат окончателните ГЕРБ изявления няма да дават.
Лидерът на ГЕРБ даде да се разбере, че няма вариант Мария Габриел отново да е предложението на партията за премиер. Не изключи възможността обаче той да вземе папката с мандата за съставяне на кабинет.
Борисов обяви, че на изборите за българския парламент е гласувал да не му взимат по едно левче за всеки литър гориво, да не се вихри контрабанда и да не вървят към лидера на БСП Корнелия Нинова кешови потоци. "Гласувах да започне завършването на "Струма", "Хемус", пътя "Търново-Русе", България да се върне към стабилността и да се чува нейния глас", допълни той.
Лидерът на ГЕРБ подчерта, че евроизборите също са много важни, защото стабилните държави ще имат глас и ще участват в изборите на председател на Европейската комисия, Европейския съвет и т.н. "Грозно е да отива служебен премиер, който и да е той", каза още Борисов.
Мимоходом лидерът на ГЕРБ нарече президента гларус и позьор, заради негови снимки от вчера гол до кръста преди гмуркане за чистене на морето край остров "Света Анастасия".
Още от България
Коларова: Ветото на Радев е унизително, равностойно на голото рамо и заголен крак на външния ни министър
Андрей Гюров е един много слаб кандидат за президент, тук имаме позата на пауна и на подкрепата на един екип от хора
Слънчево и горещо, след обяд - купести облаци, кратки валежи и гръмотевици
Максималните температури ще бъдат предимно между 29° и 34°, в София – около 30 градуса
Горанов: Необходими са разговори за общ кандидат-президент между всички, които се определят като център-дясно
По думите му, ако има единна и ясна кандидатура център-дясно, тя има шансове да спечели изборите, ако няма такава – няма шансове