9 Август, 2026

Борисов гневен на полицаите заради билборда им преди европредседателството

Борисов гневен на полицаите заради билборда им преди европредседателството

Дайте им ги всичките, да пишат каквото лошо има, каза премиерът, който откри днешното заседание на МС в НДК

Премиерът Бойко Борисов откри ядосан пилотното заседание на кабинета в НДК, което се превърна и в своеобразен тест преди утрешното откриване на Европредседателството на България.

Той започна с гневна забележка по повод билбордовете на полицаите, които ще протестират за заплати пред европейските лидери, съобщи Канал3.

Разбрах че тази нощ частна фирма си е позволила да свали билборда на синдикатите, избухна премиерът при откриването на заседанието. Дайте им всички билбордове да пишат каквото лошо има, нека се покажем какви сме, разпореди се Борисов по повод надписите на английски на полицейския синдикат.

"Да тестваме залата днес е цялата идея за преместването на заседанието днес. Ще започнем с точка 16 и 17, за това съм поканил и ректорите на СУ", обясни изнесеното заседание Борисов. Думата взе просветният министър Красимир Вълчев, който докладва пред кабинета за отпускането на сграда на СУ и на допълнителни 10 млн., за което се договориха с деканите на ВУЗ-а преди ден.

Министрите и техните екипи се събраха в преобразената Зала 3 на НДК още преди 10.00 часа, а премиерът пристигна с около петнайсетина минути закъснение заедно с вътрешния министър Валентин Радев.

Сподели:
Гюров: Трябва да преосмислим позицията си по регионалната противовъздушна отбрана

Гюров: Трябва да преосмислим позицията си по регионалната противовъздушна отбрана

"Като страна на източната граница на ЕС и НАТО, България трябва да е проактивна в изграждането на многонационални структури за антидронова защита"

"Няма данни за преднамерени действия срещу България" - адмирал Емил Ефтимов за дрона край Кардам

"Няма данни за преднамерени действия срещу България" - адмирал Емил Ефтимов за дрона край Кардам

"Борбата с дронове е много трудна поради спецификата, дори самата идентификация на това, което сме видели, предвид на стотиците дронове, е много трудна"

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Нинова: Наистина ни управляват палячовци!

Днес министърът на отбраната Димитър Стоянов дойде в МС с тениска на "Кинтекс", после обработиха снимките

Коментари (0)