17 Август, 2026

Борисов и Макаров обсъдиха енергетиката, търговията и туризма

Борисов и Макаров обсъдиха енергетиката, търговията и туризма
Бойко Борисов и Анатолий Макаров, снимка: Facebook

Двамата присъстваха на днешната служба в Троянския манастир по повод Успение Богородично

По време на посещението си в Троянския манастир посланикът на Русия Аанатолий Макаров проведе среща с премиера на България Бойко Борисов и министъра на финансите Владислав Горанов, съобщи руското посолство в България на страницата си във Facebook. 

Двете страни се поздравиха с празника Успение Богородично и обсъдиха текущи въпроси на двустранното сътрудничество в сферата на енергетиката, туризма и търговията, допълват от посолството. 

По-рано в социалната мрежа министър-председателят Бойко Борисов пусна снимка от Троянския манастир с руския посланик и написа само: "С посланика на Русия Анатолий Макаров поздравихме Негово Светейшество патриарх Неофит за отслужения ритуал".

Това е второ посещение на Макаров в Троянския манастир в рамките на две седмица. На 7-и август руският посланик посети светата обител заедно с министъра на туризма Николина Ангелкова. Двамата обсъдиха поклоническия туризъм.  

Сподели:
The Telegraph: Тръмп да помогне на Украйна да победи,  да не бълнува за преговори за мир

The Telegraph: Тръмп да помогне на Украйна да победи, да не бълнува за преговори за мир

Според редакционната статия ударите дълбоко в руския тил доближават реалността на войната до хората, които официалната пропаганда е заблуждавала относно нейните цели

Докато рицарите на българщината не влязат в историята, престъпни идеологии ще тровят децата ни

Докато рицарите на българщината не влязат в историята, престъпни идеологии ще тровят децата ни

И точно защото ги няма в историята заради робите на Москва, младите хора стават удобна почва на отровните стрели на вражеската пропаганда

Анкета: Успешни ли бяха първите 100 дни на кабинета "Радев"?

Анкета: Успешни ли бяха първите 100 дни на кабинета "Радев"?

Изтекоха 100-те дни от управлението на кабинета на Румен Радев. Каква е оценката на гражданите за управлението му досега

Коментари (0)