8 Април, 2026

Борисов и Пеевски с писмо до Денков за сектор „Енергетика“ - задават неудобни въпроси

Борисов и Пеевски с писмо до Денков за сектор „Енергетика“ - задават неудобни въпроси

Николай Денков

 Председателят на ГЕРБ Бойко Борисов и съпредседателят на ПГ на ДПС Делян Пеевски изпратиха нарочно писмо до премиера Денков, в което задават горещи въпроси, свързани със сектор "Енергетика".

"Какви мерки са предприети по отношение на изпълнението на точките от Споразумението между министър-председателя, министри, народни представители и представители на синдикалните организации в сектор „Енергетика“, което беше сключено на 03.10.2023 г.", питат конкретно политиците.

С писмото, което е публикувано и на фейсбук страницата на партия ГЕРБ, се иска информация конкретно по точка 5 (категорично отпадане от ТП на предприятие за конверсия на въглищните райони), чийто краен срок за изпълнение е 31.10.2023. Изисква се и информация по мерките по точки 2 и 3 (срок за изпълнение 30.11.2023 г.) и информация по останалите точки, ако има предприети мерки.

В писмото си до премиера депутатите посочват също, че Народното събрание е гарант за изпълнение на Споразумението между премиера, министри, депутати и синдикатите. И във връзка с контрола, който трябва да осъществи по неговото изпълнение, народните представители изискват ежеседмична информация по отделните мерки.

Сподели:

Коментари (0)

 Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Кмет се опитва да „възстановява“ концлагера „Белене“ в нарушение на решение на МС, което не е изпълнил

Да съхраним паметта за жертвите на комунизма, като създадем национален държавен музей, при което да бъде взето мнението на жертвите и техните наследници

"Пътна полиция" с допълнителни мерки около Великден, спират ремонтите

"Пътна полиция" с допълнителни мерки около Великден, спират ремонтите

Заради очаквания интензивен трафик са спрени всички ремонти. Движението на тежкотоварни автомобили по автомагистралите ще бъде ограничавано.

Държавата отпуска 18 млн. евро помощ за автобусните превозвачи

Държавата отпуска 18 млн. евро помощ за автобусните превозвачи

Целта е да бъдат запазени цените на билетите и предотвратени съкращения в автобусния бранш. Парите ще бъдат насочени към общините.