30 Март, 2025

Премиерът изпрати съболезнователна телеграма до премиера на Етиопия Абий Ахмед

Премиерът изпрати съболезнователна телеграма до премиера на Етиопия Абий Ахмед

Бойко Борисов

Премиерът изрази съпричастност за трагедията със самолетната катастрофа

Министър-председателят Бойко Борисов изпрати съболезнователна телеграма до премиер-министъра на Федерална демократична република Етиопия Абий Ахмед по повод трагедията със самолета на Етиопската авиокомпания.

Това съобщиха от правителствената информационна служба. „С огромна покруса узнах за трагичния инцидент със самолета на Етиопската авиокомпания, отнел 157 невинни живота. Тази ужасна новина дълбоко ни разтърси“, пише българският министър-председател на етиопския си колега.

„Моля приемете моето най-искрено съчувствие във връзка с този нелеп инцидент и безвъзвратната загуба на толкова много невинни човешки жертви“, посочва още премиерът Борисов. „Изразявам своите най-дълбоки съболезнования на семействата на загиналите, във връзка с тяхната непоправима загуба, както и на правителството на ФДР Етиопия в този тежък момент - искрена съпричастност и пълна солидарност“, пише още министър-председателят Борисов.

Сподели:
Премиерът поздрави мюсюлманите за Рамазан Байрам с пожелание за здраве и благополучие

Премиерът поздрави мюсюлманите за Рамазан Байрам с пожелание за здраве и благополучие

България е пример за разбирателство и уважение между всички религиозни общности, отбеляза още министър-председателят. Пожелания за свещения празник отправиха и президентът Радев и лидерът на ДПС-НН Пеевски

Любчо Нешков: Вучич иска да вкара в ЕС един антиевропейски проект, не трябва да го допуснем

Любчо Нешков: Вучич иска да вкара в ЕС един антиевропейски проект, не трябва да го допуснем

Пълна заблуда е да се мисли, че Александър Вучич е голям играч, той си купува индулгенции, за да продължи да тормози и мачка

Борисов честити Рамазан Байрам на мюсюлманитие

Борисов честити Рамазан Байрам на мюсюлманитие

Доказали сме, че можем да живеем заедно, да споделяме празниците си и да си помагаме, изтъкна политикът