7 Декември, 2025

Борисов: Какво общо мога да имам с депутат, подкрепен за шеф на ДАНС от партията, която издигна Радев за президент?

Борисов: Какво общо мога да имам с депутат, подкрепен за шеф на ДАНС от партията, която издигна  Радев за президент?

Бойко Борисов

И аз мога да попитам: колко струва предизборната кампания на Румен Радев и как се договори с ДПС за подкрепа на изборите

Това е вероломни нападения срещу правителството без абсолютно никакъв повод. С тези думи премиерът Бойко Борисов отговори на президента Румен Радев на брифинг преди заминаването си за Мюнхен. "Не може вчера, когато се разтресе държавата, че искат да върнат Народния съд, да не каже една дума по темата. Президентът е длъжен да защити и едната, и другата страна, каза премиерът Бойко Борисов.

„Какво общо мога да имам аз с депутат от опозицията и то – депутат, който партията, която издигна  Румен Радев за президент, подкрепи за шеф на ДАНС?”.  С тези думи Борисов отговори на Радев, който попита по-рано: „Имал ли е срещи и продължава ли да има срещи премиерът с г-н Пеевски? Имал ли е и продължава ли да има общи бизнес интереси с г-н Пеевски? Разпределял ли е и продължава ли да разпределя обществени поръчки в интерес на г-н Пеевски”.

„Аз внимателно прегледах всичко, което съм говорил, и не съм обидил президента Радев или президентската институция, и не съм му направил каквато и да е квалификация", заяви Борисов. "Абсолютно ми е чиста съвестта", подчерта той. 

Премиерът каза още, че въпросите, свързани депутатите от ДПС, трябва да се отправят към ДПС. "ДПС гласува „за” падането на правителството и „против” създаването на това правителство. ГЕРБ е единствената партия, която не е получавала подкрепата на ДПС за избори и не е правила коалиция с ДПС", напомни той. 

Ако президентът Румен Радев има каквито и да били данни за мой бизнес, за нещо общо, което да съм направил с Делян Пеевски, да сезира прокуратурата. Аз твърдя, че такива няма, каза още премиерът. "Ако Делян Пеевски е извършил престъпление и той знае, много ми е интересно вътрешният министър при служебното правителство какви проверки е възложил тогава върху дейността на Делян Пеевски."

Аз също мога да задавам въпроси. Мога да попитам колко струва предизборната кампания на Румен Радев и как се договори с ДПС за подкрепата за избори, каза още Бойко Борисов.  

Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

"Правителството планира да вземе около 10 млрд. евро заеми през 2026 г., голяма част от които ще се налеят в икономиката и това ще доведе да засилено потребление и нарастване на инфлацията, тоест на цените. Средно на ден ще взимат 53,5 милиона лева заеми през 2026 г." 

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“ 

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“