Протестите показват, че има демокрация, защото в много държави няма. В държави, които Радев харесва, демокрация няма. Каквото и да правят ПП-тата и ДБ-тата, от 1 януари 2026 година ще ви вкарам в еврозоната.
Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в парламента, предаде репортер на БГНЕС.
България е с най-ниските данъци и осигуровки, припомни лидерът на ГЕРБ.
Една от най-добрите десни мерки са концесиите, коментира Борисов във връзка с внесеното предложение преди второ четене на бюджета, Българският спортен тотализатор да бъде даден на концесионер за поне 15 години.
Приходите в частните и в държавния хазартен играч са с голяма разлика. Концесия означава, че имаме права да я проведем, тогава се явяват всички, които искат да участват. И когато се обяви, че концесионната такса, само тя, е минимум двойна от това, което сега изкарва тотото – двойно по-големи пари ще влязат в спорта – при щангисти, при футболисти и както си ги разпредели спортното министерство, каза Борисов и попита медиите кое днес се предопределя освен държавните дружества.
“Приходите в частните и в държавния хазартен играч са с голяма разлика. Концесия означава, че имаме права да я проведем, тогава се явяват всички, които искат да участват. И когато се обяви, че концесионната такса, само тя, е минимум двойна от това, което сега изкарва тотото – двойно по-големи пари ще влязат в спорта – при щангисти, при футболисти и както си ги разпредели спортното министерство”, каза Борисов.
Във връзка с закупуването на активи на “Лукойл“, Борисов каза, че в момента “всички тръпнем” какво ще се случи в Украйна.
Всички искаме да спре войната. Тук нямаме различия с никой. Всички тръпнем какво ще се разберат за Украйна, продължи Борисов и добави: Единствено ме притеснява точка 14 - свързани са със солидарността. Какво ще се случи с тази рафинерия, може би само президентът Тръмп знае”, коментира Борисов.
Лидерът на ГЕРБ изрази позиция и за хода на преговорите за прекратяване на войната в Украйна.
Нека да не се радваме предварително, докато не видим окончателните текстове, призова Бойко Борисов./ БГНЕС


Коментари (0)