5 Декември, 2025

Борисов надъхва волейболистите ни: Децата ви гледат, ставате символи и пример за подражание

Борисов надъхва волейболистите ни: Децата ви гледат, ставате символи и пример за подражание

Любо Ганев подари на премиера книга с думите: "За най-големия от най-високия"

Министър-председателят на България Бойко Борисов се срещна с националния отбор по волейбол за световното първенство. Премиерът Борисов посети отбора в морската ни столица и надъха волейболистите за останалите им мачове в групата. "Имайте предвид, че децата ви гледат, ставате символи, пример за подражание и сте изключително важни. В момента 3 световни правим едновременно - по волейбол, по художествена гимнастика, по гребане. Бил съм спортист, знам колко е важна концентрацията", каза премиерът Борисов. 

Любо Ганев подари на премиера книга с думите "За най-големия от най-високия". Треньорът на националния отбор по волейбол Пламен Константинов благодари на Борисов за жеста. 

"Инвестирахме много пари в залите, в Арена Армеец, Фестивална, Русе, Пловдив, Шумен, Стара Загора - от "А" до "Я". Години наред строителства, ремонти, за да се стигне до 3 световни първенства в България", каза Борисов. 

Избраниците на селекционера Константинов стартираха участието си на големия форум с победа 3:0 срещу Финландия във Варна. България е домакин на мондиала от 9 до 30 септември заедно с Италия.

Съперници на националите ще са Иран, Пуерто Рико, Куба и актуалният световен първенец Полша.
Сподели:

Коментари (0)

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Депутати от опозицията се опитаха да аргументират искането за оставката на министър-председателя

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

"Ако има вот на недоверие, ще има един ден за дебати, после за гласуване, така процедурата по бюджета ще бъде отпратена чак към Коледа и Нова година", заяви лидерът на партията Бойко Борисов