22 Май, 2026

Борисов: Нанков, да отидете да видите с Радев по Мизия и Дупница улиците

Борисов: Нанков, да отидете да видите с Радев по Мизия и Дупница улиците

Намерете начина, по който кметът да възложи и вие веднага да го реализирате, нареди премиерът

 Нанков, да отидете да видите с Радев по Мизия и Дупница улиците, които ги дават разрушени по телевизията, да възложите на кметовете още днес да почнат да асфалтират. Такава задача постави министър-председателят Бойко Борисов в началото на правителственото заседание на вътрешния министър Валентин Радев и на регионалния министър Николай Нанков, предаде Агенция „Фокус“. „Фондът след това да ги оправи. Така че хората още днес, утре да може да се прибират по къщите. Намерете начина, по който кметът да възложи и вие веднага да го реализирате“, заяви Борисов. 
От своя страна регионалният министър Николай Нанков заяви, че още вчера сутринта са направили организация с Областно пътно управление. „Колегите на Ивайло Московски от транспортното възстановяване също оказаха съдействие, макар и логистично. Над 20 машини, леки и тежки, за почистване на калта и тинята на засегнатите улици. Говорим за горната част на Мизия, не за долната, която беше залята 2014 г. от наводнението, за кални потоци, дошли от съседните дерета. Вече от днес ще започне и това, което казвате“, посочи Нанков. 
Премиерът отговори: „Язовири, дерета, има други. Улиците, където живеят хората в градовете и селата, където мина наводнението и ги показват по телевизиите, веднага кметовете да възложат, да ги оправят и от Фонда за подпомагане след това ще им оправите парите. Но не първо да кандидатстват, да мине един месец, докато минат комисии, второ, трето. Веднага да възложат и да приведат в ред“, подчерта премиерът. 
Сподели:

Коментари (0)

Временната комисия прие абсурдни правила за работа на 52-рото Народно събрание

Временната комисия прие абсурдни правила за работа на 52-рото Народно събрание

Решено беше министър-председателят, заместник министър-председател или министър, който не е отговорил в законния срок на въпрос или питане, да не е длъжен в 10-дневен срок да се яви лично пред парламента

Парламентът ограничи правомощията на особения управител на „Лукойл“ Румен Спецов

Парламентът ограничи правомощията на особения управител на „Лукойл“ Румен Спецов

Разпоредителните сделки на дружеството, които той одобрява, ще могат да се обжалват пред окръжен съд

Радев назначи нови заместник-министри в четири министерства - двама от тях в МВР

Радев назначи нови заместник-министри в четири министерства - двама от тях в МВР

Емил Ганчев и Венцислав Катинов стават заместник-министри на вътрешните работи