23 Март, 2026

Борисов: Не разбирам поведението на РСМ, видяла е само добро от България

Борисов: Не разбирам поведението на РСМ, видяла е само добро от България

Бойко Борисов

"Не трябва да бъркаме политиката със спортните страсти"

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов призова да не се бъркат спортните страсти с политиката. Повод за коментара му са инцидентите в Скопие по време на мача между "Левски" и местния отбор "Шкупи".

Борисов призна, че се е подразнил от случилото се в Скопие, тъй като е левскар.

"Не трябва да бъркаме политиката със спортните страсти. Тези, които са превишили правата си там - дали са полицаи или пък от агитките, за тях си има правосъдие. Но, ако зависеше от мен, аз нямаше да разреша агитки и за двата мача. Сега ще им бъде трудно при гостуването. И отново ще имаме изпитание за полицията и политическата класа - нещо, абсолютно ненужно", каза още Борисов и подчерта: Ние имаме договор за добросъседство и приятелство. Ние сме дали на Албания и Македония възможност да отидат в Европейския съюз /ЕС/." - отбеляза той.

"Не ги разбирам нашите съседи, защо го позволяват това? Защото само добро са видели от България." /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Кабинетът сезира КС за решението на парламента за Съвета за мир на Тръмп

Кабинетът сезира КС за решението на парламента за Съвета за мир на Тръмп

В мотивите е записано, че решението на НС противоречи на принципа на правовата държава, на принципа на разделение на властите и на правомощието на правителството да осъществява вътрешната и външната политика на страната в съответствие с Конституцията и законите

Българските евродепутати пред фатален избор: Гласуването на доклада "Вайц" за РСМ

Българските евродепутати пред фатален избор: Гласуването на доклада "Вайц" за РСМ

Отстъпление на българските евродепутати по доклада на Томас Вайц за РС Македония ще означава предателство на националния интерес и принципите на Европейския съюз

Тренд: Отново спад в доверието към Радев, "Сияние" свети по-силно с 2.9%

Тренд: Отново спад в доверието към Радев, "Сияние" свети по-силно с 2.9%

Разликата межде "Прогресивна България" и ГЕРБ се топи, шест партии влизат в парламента, БСП-ОЛ е на чертата