"До момента сме платили около 130 милиона лева по мярката 60/40". Това заяви премиерът Бойко Борисов в началото на заседанието на Министерски съвет. Министър-председателят представи "новия дизайн" на мярката пред министрите.
"Благодарение на нея са запазени работните места на 160 хиляди души в близо 9000 предприятия. Към момента имаме още 17 000 заявления. Новият дизайн на мярката 60/40 ще действа до 30 септември и ще струва на държавата над 1 млрд. лв. По този начин ще спасим 300 000 работни места", каза още Борисов и допълни, че мярка за превозвачите и туристическите фирми ще е 80/20, което щяло да струва 40 млн. лв.
Министър-председателят призова футболните фенове да спазват мерките срещу Covid-19 на финала за купата на България тази вечер. "Ако трябва, здравният министър да отиде на мача и да контролира дали са през седалка!", нареди премиерът.
Още от България
Огнян Минчев: Да сезираме европейските институции - има сериозна заплаха за фалшифициране на предстоящите избори!
"Напълно изведена извън механизмите на публичния контрол според промените е и ролята на МВР в цялостния изборен процес. Радев и неговата групировка планират пълна узурпация на властта в България"
Демерджиев обвини прокуратурата в "директен отказ от справедливост"
Без да посочва конкретни имена, вътрешният министър твърди, че МВР има данни, че председателят на местна партийна структура ръководи схема, с която ВиК-Бургас е ощетено с милиони евро
Военен самолет кацна на летището във Варна, МО не дава информация
По външни белези летателният апарат наподобява въздушен танкер за дозареждане във въздуха