Той заяви, че няма да предлагат друг за премиер освен Мария Габриел
Работните срещи ще продължат до извършването на самата ротация през пролетта. В утрешния ден ще се присъединят премиерът акад. Николай Денков, вицепремиерът и външен министър Мария Габриел и ще започнат да оценяват министрите, заместник-министрите, областните управители и на 6 март да се отиде с готов кабинет при президента Румен Радев. Това обясни пред журналисти в Партийния дом настоящият депутат от ГЕРБ и лидер на партията Бойко Борисов.
Борисов уточни, че за ротационните председателства сглобката се е разбрала, че когато се договорят за всички назначения, тогава ще уведомят и медиите.
Той подчерта, че ГЕРБ няма да предложат друг премиер, различен от сегашния вицепремиер и външен министър Мария Габриел. Има много ясни правила за ротацията - двете основни фигури са Денков/Габриел, за нови вицепремиери не трябва да се говори, за резки движения също не трябва да се говори, а всичко трябва да се направи крехко и внимателно, призова Борисов.
"Преди рязко да се изказваме, трябва да изчакаме анализа на Денков/Габриел и тогава да се види от това, което има по управленската програма. Сега, ако в някое министерство както в спортното министерство са заловени с десетки хиляди, ще се мисли за евентуална смяна. Но ако в спортното министерство ме убедят, че парите са за чистачите, окей, оставям министъра - няма спор", отново нападна ММС Бойко Борисов.
Лидерът на ГЕРБ уточни, че ако ПП-ДБ не пожелаят да сменят финансовия министър Асен Василев, ГЕРБ ще продължат да го подкрепят. Борисов обаче не каза дали Василев ще стане вицепремиер в ротационното правителство на Мария Габриел.
Още от България
Мотоделтапланер падна в морето между Равда и Несебър, един загина
Машината е любителски сглобена. Като мотоделтапланер, тя следва да премине цялостна процедура по първоначално сертифициране като въздухоплавателно средство
Кой как отговори на думите на Радев за "фашистки изстъпления" ?
ДБ също реагираха , посочвайки, че „не можеш да зовеш за общ фронт срещу радикализацията и едновременно да нарочваш политическите си опоненти едва ли не в съучастници в убийство
Нинова за думите на Радев: Това в Пловдив е УБИЙСТВО, а не противообществена проява - управляват ни некадърници.
"Спешно бих променила Наказателния кодекс за доживотна присъда без право на замяна - иначе изродите ще излязат на свобода след 2-3 години"