16 Януари, 2026

Борисов обсъди с австрийски депутати Шенген и помощта за Украйна

Борисов обсъди с австрийски депутати Шенген и помощта за Украйна

Бойко Борисов

България направи сериозни инвестиции в отбраната

„Радвам се, че имах възможността да се срещна с представители на австрийския парламент от Групата за приятелство с България. Споделих с колегите от Австрия, че нашите държави имат близко и ползотворно сътрудничество в редица области, а именно австрийският бизнес беше един от най-големите защитници на страната ни за присъединяването ни към Шенген.“

Това съобщи лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на страницата си във Фейсбук. Той оглавява Комисията по външна политика в Народното събрание.

"Подчертах, че нашата позиция спрямо военната и военнотехническата помощ за Украйна остава непроменена, въпреки сложната вътрешнополитическа ситуация у нас. В този смисъл откроих и ролята на националните парламенти в процеса на справяне с глобалните предизвикателства.
Благодарение на Народното събрание, България направи сериозни инвестиции не само в своята отбранителна политика, но и в сигурността на целия регион, отговаряйки и на изискванията на НАТО за отделяне на 2% от БВП за отбрана." - посочва Борисов. 

Сподели:

Коментари (0)

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Предложението на ПП-ДБ за 100% машинен вот получи 6 гласа "за", 7 "против" и 7 "въздържал се".