1 Април, 2026

Радев към Борисов: Колко време ви трябва за преговори за правителство?

Радев към Борисов: Колко време ви трябва за преговори за правителство?

Румен Радев и Бойко Борисов на консултациите за правителство

ГЕРБ-СДС са първата парламентарна група, с която президентът започна консултациите

Искам да ви поздравя с постигнатия изборен резултат. С тази победа избирателите възложиха на вас огромна отговорност. Първата политическа сила в парламента носи най-голяма отговорност за съставянето на правителство възможно най-бързо и с най-голяма подкрепа в условията на война и кризи.

Имате водеща роля за решаване на неотложни въпроси в 49-то НС, които бяха отлагани в няколко парламента, свързани с Шенген, Еврозоната, ПВУ и премането на държавния бюджет. Вчера чух за бюджет, в който ще има 3% дефицит, няма да се пипат разходите и данъците.

Всичко това е важно, но тези многопластови задачи стават още по-важни заради фактора време.

Ако не се състави правителство, големият въпрос е какво правим с бюджета и законите, и водещ става факторът време - явно много български граждани заложиха на вашия опит и е добре да знаем какви са вашите виждания за решаването на тези въпроси. Колко време е необходимо за воденето на преговори с вашите опоненти доскоро, колко време според вас е необходимо за приемането на държавен бюджет? Сроковете за Бюджет изтичат, и до края на април слюжебното правителство трябва да внесе бюджет.

И колко време е необходимо за внасянето на законопроекти, свързани с ПВУ?

С тези думи президентът Румен Радев се обърна към първата политическа сила ГЕРБ-СДС по време на първите консултации за съставяне на правителство, предаде репортер на БГНЕС. На консултациите присъстват лидерът на ГЕРБ Борисов, Десислава Атанасова и Томислав Дончев.

Очаквайте подробности! 

Сподели:

Коментари (0)

Министър Дечев: След изборите ще кажа кои партии са купували гласове

Министър Дечев: След изборите ще кажа кои партии са купували гласове

Налага се да има промени в системата, които са свързани и със смени по върховете на МВР

Големи дупки и кал по пътищата на Добрич - хората се придвижват с плавници

Големи дупки и кал по пътищата на Добрич - хората се придвижват с плавници

Движението на автомобили, както и преминаването на пешеходци е почти невъзможно поради наличието на огромни дупки и локви, както и кал, вместо асфалт по много от улиците в града

Предизборна жега в парламента: министри ще отговарят на горещи въпроси

Предизборна жега в парламента: министри ще отговарят на горещи въпроси

В дневния ред са предвидени две точки, по които ще отговаря на депутатски питания министрите Емил Дечев, Георги Клисурски и Ирина Щонева