8 Май, 2026

Борисов резервиран към идеята да има "таван" за цените на хляба, млякото, яйцата

Борисов резервиран към идеята да има "таван" за цените на хляба, млякото, яйцата

Бойко Борисов

Подкрепям позицията на Тръмп, че социалистическото управление е най-лошото управление, каза още премиера в Ню Йорк

"Изцяло се присъединявам към Доналд Тръмп, който каза: социалистическото управление, е най-лошото управление. Нали така?", каза Борисов пред български журналисти в Ню Йорк по време на протичащата в момента сесия на Общото събрание на ООН.

Министър-председателят се обяви срещу идеята на неговия заместник и коалиционен партньор Красимир Каракачанов държавата да регулира печалбата на производителите и на търговците на стоки от първа необходимост като хляб, мляко, сирене, яйца.

Каракачанов предложи в своя позиция във Фейсбук да бъде изготвена социална кошница с основни хранителни продукти, която да включва храни от първа необходимост като хляб, кисело мляко, прясно мляко, краве сирене, краве масло, кашкавал тип „Витоша“, пилешко и свинско месо, 10 бр. яйца, брашно и олио от български производители.

"Аз разбирам всички колеги - понеже предстоят избори за евродепутати - ... и всички се надпреварват да дават кой от кой по-екзотични идеи", каза Борисов. "Аз не знам как ще фиксираме горна граница на цени".

Той добави, че е помолил министъра на финансите Владислав Горанов да обсъди с Каракачанов неговата идея и че "ако в нея има хляб, разбира се ще я направим...нека да не я заклеймяваме".

Сподели:

Коментари (0)

Радев  назначи Копринков за шеф на кабинета си, за десерт и 18 заместник-министри

Радев назначи Копринков за шеф на кабинета си, за десерт и 18 заместник-министри

В Министерството на финансите на длъжността заместник-министър е назначен Методи Валериев Методиев.

Елеонора Митрофанова брани паметника на Альоша в Пловдив

Елеонора Митрофанова брани паметника на Альоша в Пловдив

Посланикът на Руската федерация в България Елеонора Митрофанова използва паметника на Альоша в Пловдив като пример за това, което нарече "борба срещу руските и съветските символи“ в Европа. В интервю за предаването Контра по Евроком тя, без да мигне с око, заяви, че паметникът е обект на "редовно оскверняване“.

Д-р Любомир Канов: Моите пет евроцента по въпроса Радев и неговото правителство

Д-р Любомир Канов: Моите пет евроцента по въпроса Радев и неговото правителство

"Даже Долорес Ибарури да възкръсне и целия Коминтерн да му се притече на помощ в “народен референдум”, няма как да стане", казва анализаторът