24 Март, 2026

Борисов с първи коментар за случващото се в Близкия изток

Борисов с първи коментар за случващото се в Близкия изток

Бойко Борисов

Лидерът осъжда атаката на Иран, подкрепя приятелски Израел

Осъждам остро дръзкото нападение с ракети и дронове, което Иран предприе спрямо Израел тази нощ. Това написа лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов на профила си във Фейсбук.

„Допълнителната ескалация на конфликта в Близкия изток, до която действията на Иран ще доведат, не трябва да бъде допускана“, призова Борисов.

Той подчертава, че „ние подкрепяме нашите израелски приятели в тяхното законно право да пазят и отбраняват страната и народа си“.
Сподели:

Коментари (0)

"Алфа Рисърч" и „Маркет Линкс“ се разминават сериозно за резултатите от изборите

"Алфа Рисърч" и „Маркет Линкс“ се разминават сериозно за резултатите от изборите

Социологически проучвания на „Алфа Рисърч“ и „Маркет Линкс“ показват, че пет партии биха влезли в парламента при избори днес. „Доходи и стандарт на живот“ и инфлацията са сред основните проблеми за избирателите, а над 70% смятат, че страната върви в грешна посока.

Със заповед на  Надежда Нейнски се създава звено против дезинформацията и борба с хибридните заплахи

Със заповед на Надежда Нейнски се създава звено против дезинформацията и борба с хибридните заплахи

Механизмът ще се оглавява от посланика със специални поръчения по изграждане на устойчивост  Мария Спасова, а контрол над дейността ще упражнява заместник-министър Велизар Шаламанов

Пеевски: Срамно е решението на служебния кабинет да сезира КС за Съвета за мир

Пеевски: Срамно е решението на служебния кабинет да сезира КС за Съвета за мир

"Саботирането на изпълнението на стратегически решения, които са изцяло подчинени на гарантирането на националната сигурност на страната чрез дела в КС показва ясно зависимостите и обвързаностите на служебния кабинет"