27 Юни, 2026

Борисов: Много хора идват по един път в годината на 3 март и се снимат в „Рождество Христово“ в Шипка, а ние го ремонтирахме

Борисов: Много хора идват по един път в годината на 3 март и се снимат в „Рождество Христово“ в Шипка, а ние го ремонтирахме

Много хора идват по един път в годината на 3 март и се снимат в храм-паметник „Рождество Христово“ в Шипка, а ние го ремонтирахме. Това каза премиерът и водач на листите на коалиция ГЕРБ - СДС в 25-ти МИР София град и в 16-ти МИР - Пловдив град Бойко Борисов по време на посещение в храм-паметник „Рождество Христово“ , става ясно от видео, излъчено в официалния профил на министър-председателя във Фейсбук.

Старозагорският митрополит Киприян посрещна премиера в храм-паметник „Рождество Христово". „Храмът олицетворява събитията, които са се случили по време на Руско-турската освободителна война. Храмът пази заветите на нашата православна любов. Много политици, министър-председатели и президенти са посещавали прекрасния храм. Нито един не отреагира както вие – да подпомогнете възстановяването на камбанарията, която разнася прославата към Бога“, заяви митрополит Киприян. „Изказвам огромната си благодарност на вас, на МС, затова, че отпуснахте над 1,6 млн. лв., за да можем да възстановим камбанарията, която се рушеше“, допълни той. От името на Епархийския съвет на Старозагорската митрополия Борисов бе удостоен с благодарствен знак. „Бъдете жив и здрав, благословен, нека този знак да напомня за добрите ни взаимоотношения. Такъв премиер ни трябва - достоен, който да запазва, оценява и съхранява ролята и дейността на БПЦ“, каза още Киприян. Той отправи още една молба към премиера за зъболекарски и лекарски кабинет на територията на светата обител.

Премиерът благодари за връчения знак. „Както казахте много идват по един път в годината на 3 март, снимат се. Ние в момента и паметника „Шипка“ ремонтираме и този великолепен храм-паметник, който пази паметта на хилядите убити. Това е наше задължение. Виждам, че се прави на пълни обороти. Ако казал Господ ще направим и Южното крило“, каза Борисов и допълни, че са отпуснати средства за Жабленския манастир, за джамията в Разград. Борисов подчерта, че двете религии трябва да живеят в мир и разбирателство. „За нас вашите молби са заповед, защото идват отгоре“, допълни премиерът.

Сподели:
Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие

Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие

Когато говори за мир, посланието на Радев е - Украйна да се предаде, да умре, а хората да спрат да се борят за свободата си, подчертава политологът

Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас

Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас

Правителството ще продължи неотклонно своите политики, прикрити зад познатите пропагандни клишета с дефанзивно ударение: „защита на националния интерес“, „защита на българския суверенитет“, „защита на българския патриотизъм“, но чрез тях ще обслужват руските геополитически интереси

Военна техника се движи по пътищата на страната

Военна техника се движи по пътищата на страната

По републиканската пътна мрежа ще преминат автоколони с военнослужещи и военна техника от въоръжените сили на Република Франция и от въоръжените сили на Полша за участие в учение на НАТО „Alliance Wall Exercise“

Коментари (0)